Sākums » Farmācija » Pēc “Vienotības” lūguma valdība otrdien neskatīs jautājumu par atvieglojumiem zāļu paralēlā importa veicināšanai
Pēc “Vienotības” lūguma valdība otrdien neskatīs jautājumu par atvieglojumiem zāļu paralēlā importa veicināšanai

Pēc “Vienotības” lūguma valdība otrdien neskatīs jautājumu par atvieglojumiem zāļu paralēlā importa veicināšanai

Pēc partijas “Vienotība” lūguma valdība rīt neskatīs vienus no Veselības ministrijas (VM) sagatavotajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos, kas paredz atvieglot zāļu paralēlā importa iespējas no Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstīm, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Par to šodien, 25. janvārī, pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma, kas pārstāv “Vienotību”. Jautājuma skatīšana atlikta uz nedēļu.

Minētie grozījumi “Zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtībā” paredzēja atcelt vairākas normatīvajos aktos noteiktās prasības, kas kavē zāļu, tostarp paralēli importēto zāļu un nereģistrēto zāļu, piegādes iespējas no Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstīm un pacientiem laicīgi saņemt medikamentus.

Grozījumi paredzēja atcelt vairākas birokrātiskās prasības, kā rezultātā tiktu samazinātas administratīvās izmaksas, kas ir viens no cēloņiem zāļu cenu pieaugumam, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

3 komentāri

  1. Mani īsti neuztrauc, ko domā viena vai otra partija – jo par tādiem diezgan profesionāliem jautājumiem viņi var domāt to, ko attiecīgais ministrs valdības sēdē stāsta. Bet interesē gan tas, ko par to domā tie, kam tas būs jādara – tobiš jānosūta un jāsavāc…..KĀPĒC TAS VAJADZĪGS? Aptiekai, kurai nav elektroniskas preču uzskaites , tas ir baigais darbs. ZVA droši vien vispār nedomā. Tobiš – laikam domāt vairs vienkārši nevajag – lai palīdz Dievs un Allahs!

  2. Naktsputniņš

    Ar to atcelšanu rodās jautājums – vai tas ir populisma lēmums, vai arī vienkārši Vienotība dara to par spīti, jo viņiem neļauj nozīmēt VM. Grūti noticēt, ka Vienotībai patiešām ir kaut kāda īsta interese (vai saprašana) šajā jautājumā.

  3. Paldies Dievam! Bet – ja pēc nedēļas skatīs – ardievu ”neatkarīgās aptiekas”! Padomājiet, ja aptiekām būs jāziņo VISI dati par izplatītajām zālēm, bet nekur nav pateikts, kur valsts (tobiš ministrs) to liks, un kas tos analizēs………

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*