Sākums » Jaunākie raksti » Pēdējā mēneša laikā uz pusi samazinājies atklāto Covid-19 gadījumu skaits

Pēdējā mēneša laikā uz pusi samazinājies atklāto Covid-19 gadījumu skaits

Pēdējā mēneša laikā Covid-19 gadījumu skaits Latvijā samazinājies uz pusi, bet pagājušā nedēļa pret iepriekšējo nedēļu samazinājums ir par 27%, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Vienlaikus pagājušajā nedēļā par 13% samazinājies veikto testu skaits, vidēji dienā veicot 10 977 testus, kamēr nedēļu iepriekš dienā vidēji tika veikti 12 597 testi.

Pēdējo septiņu dienu laikā tika stacionēti vidēji 46 pacienti dienā, tādējādi ikdienā slimnīcās ar Covid-19 ārstējas vidēji 533 pacienti, kamēr iepriekš šis rādītājs bija 635.

SPKC ziņo, ka saslimstības samazinājums vērojams visās vecuma grupās, tomēr visbiežāk slimo iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 59 gadiem.

Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficents šobrīd ir 0,79, liecinot par par 0,01 punkta sarukumu kopš iepriekšējās nedēļas. SPKC atzīmē, ka tas liecina par slimības izplatības samazināšanos.

Arī aizvadītajā nedēļā Latvija saglabā nemainīgi augstu 4. līdz 5.vietu Eiropā. Ja Eiropas valstu vidējais kumulatīvais saslimstības rādītājs ir 155, tad Latvijā tas ir divas reizes augstāks. Kopumā Eiropā situācija uzlabojas – 23 valstīs situācija ir stabila vai vērojams saslimstības samazinājums.

Neraugoties uz saslimstības mazināšanos, SPKC aicina iedzīvotājus vakcinēties pret Covid-19.Vakcinācija ir drošākais un efektīvākais aizsardzības veids, kas pasargā no smagām slimības formām un mazina Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.