Sākums » Farmācija » Pērn nedaudz audzis zāļu lieltirgotavas “Roche Latvija” apgrozījums

Pērn nedaudz audzis zāļu lieltirgotavas “Roche Latvija” apgrozījums

Zāļu lieltirgotavas SIA “Roche Latvija” apgrozījums pērn bijis 30,521 miljons eiro, kas ir par 1,7% vairāk nekā 2016. gadā, savukārt tā peļņa samazinājusies par 26,5% un bija 409 068 eiro, saskaņā ar “Firmas.lv” datiem ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Vadības ziņojumā teikts, ka apgrozījums pērn saglabājies 2016.gada līmenī, kā arī sadalījumā pa ģeogrāfiskajiem tirgiem un pamatdarbības veidiem apgrozījumu uzņēmumam izdevies saglabāt iepriekšējā gada līmenī.

Pēc ziņojumā paustā, pašreizējā ekonomiskā situācija būtiski ietekmē kompensējamo zāļu tirgu Latvijā. Vadības ieskatā valsts budžets kompensējamiem medikamentiem ievērojami atpaliek no Eiropas valstīm un tuvākajā laikā gaidāms neliels uzlabojums. “Roche Latvija” arī atzīmējusi, ka Veselības ministrijas plānotais valsts budžeta līdzekļu kompensējamiem medikamentiem pieaugums 2017.gadā ir nenozīmīgs. Turklāt liela atbildība tiek piemērotam uzņēmumam, kura attīstību kavē birokrātiskie un ekonomiskie procesi.

Atbilstoši ziņojumam, 2016.gadā būtiski palielināts uzņēmuma pamatkapitāls, veicot nekustamā īpašuma – “Roche” vēsturiskās ēkas ieguldījumu pamatkapitālā. Turpmākajos gados ēku plānots renovēt un izmantot biroja vajadzībām.

Tāpat ziņojumā norādīts, ka pērn “Roche Latvija” darbinieku skaits nemainīgi saglabājies 28.

Ņemot vērā pašreizējo ekonomisko situāciju, “Roche Latvija” šogad plāno nelielu apgrozījuma pieaugumu, jo to būtiski ietekmē kompensējamo zāļu tirgus. Uzņēmuma prioritātes 2018.gadā būs onkoloģija, reimatoloģija, neiroloģija un pulmonoloģija. Vienlaikus “Roche Latvija” plāno saglabāt darbinieku skaitu 2016.gada līmenī.

Uzņēmuma vadība atzīmējusi, ka “Roche Latvija” izmanto inovatīvas mārketinga programmas uzņēmuma attīstības veicināšanā, kā arī tas piedalās sociālās atbildības projektos. Tāpat “Roche Latvija” šogad plāno paplašināt sadarbību ar “Roche Diagnostics”, īpaši pievēršot uzmanību veselības aprūpei un vēža genoma izpētei.

“Roche Latvija” 2018.gadā plāno turpināt pētniecības darbu lokālajos klīniskajos pētījumos onkoloģijas jomā. Kā prioritāte tiek turpināti arī trešās un ceturtās fāzes klīniskie pētījumi onkoloģijā, neiroloģijā un gastroenteroloģijā.

“Roche Latvija” 2016.gadā strādājusi ar 30,018 miljonu eiro apgrozījumu un peļņu 556 524 eiro apmērā.

Latvijā “Roche” pārstāvniecību izveidoja 1997.gadā, bet 2005.gada 1.septembrī tā tika pārveidota un sāka darbību kā SIA “Roche Latvija”. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1,684 miljoni eiro. “Roche Latvija” pieder divām Šveices firmām – “Roche Holding AG” (83,12%) un “Roche Finanz AG” (16,88%), ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.