Sākums » Farmācija » Pētījums liecina – iedzīvotāji par valsts budžeta prioritāti atzīst veselības aprūpi
Pētījums liecina – iedzīvotāji par valsts budžeta prioritāti atzīst veselības aprūpi

Pētījums liecina – iedzīvotāji par valsts budžeta prioritāti atzīst veselības aprūpi

Nākamā gada valsts budžetā prioritāri vairāk līdzekļu jāatvēl veselības aprūpei, liecina tirgus un sabiedriskās domas pētījuma centra “SKDS” veiktā pētījuma “Iedzīvotāju uzskati par prioritātēm nākamā gada valsts budžetā un veselības aprūpes nozarē” rezultāti.

Iedzīvotāji visbiežāk par prioritāro nozari, kurai no valsts budžeta vajadzētu piešķirt vairāk papildus līdzekļu, nosauca veselības aprūpi (64,2% aptaujāto). Veselības aprūpi kā prioritāti visbiežāk nosauca iedzīvotāji vecumā no 45 līdz 55 gadiem (71%) un vecumā no 55 līdz 74 gadiem (72%).

Kā nākamās prioritārās jomas tika atzīmētas sociālā aizsardzība un pabalsti (46,7%), kā arī izglītība un zinātne (36,5%). Savukārt ceļu būvi un uzturēšanu par prioritāti uzskata 27,9% aptaujāto, eksportspējas veicināšanu – 23,7% un lauksaimniecību 22,8% aptaujāto iedzīvotāju. Viszemāk prioritāšu sarakstā ir kultūra (6%), diplomātiskā dienesta uzturēšana un Latvijas tēla uzlabošana (5%), tiesu sistēmas stiprināšana (4,1%).

Vaicājot, kurām trim Veselības ministrijas pārziņā esošajām jomām nākamā gada valsts budžetā jāpiešķir vairāk līdzekļu, divas trešdaļas iedzīvotāju norādīja rindu mazināšanu valsts apmaksātiem aprūpes pakalpojumiem (64%), pacientu līdzmaksājumu samazināšanu par ārstēšanos slimnīcās (57%), kā arī papildus līdzekļus slimnīcām ārstēšanas procesa nodrošināšanai (55%). Ievērojama daļa respondentu (46%) atzīmēja, ka prioritārai jomai jābūt arī pacientu līdzmaksājumu mazināšanai par valsts kompensējamiem medikamentiem. Savukārt 31% aptaujāto uzsvēra veselības aprūpes pakalpojumus bērniem, 18% – mediķu atalgojuma palielināšanu, 8,3% – medicīnas izglītību.

Pacientu līdzmaksājumu mazināšanu valsts kompensējamiem medikamentiem kā prioritāti biežāk norādīja gados vecāki iedzīvotāji (vecumā no 55 līdz 74 gadiem) (55%), savukārt veselības aprūpes pakalpojumus bērniem kā prioritāti biežāk norādīja iedzīvotāji vecumā no 25 līdz 34 gadiem (40%) un vecumā no 35 līdz 44 gadiem (42%).

Pacientu līdzmaksājumu mazināšanu par ārstēšanos slimnīcās kā prioritāti biežāk norādīja iedzīvotāji ar zemiem ienākumiem (70%), savukārt mediķu atalgojuma palielināšanu par prioritāti biežāk atzina iedzīvotāji ar augstāko izglītību (29%) un vidēji augstiem (24%) un augstiem (26%) ienākumiem.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*