Sākums » Farmācija » “Pfizer” kavējas ar Covid-19 vakcīnu piegādi astoņām ES valstīm

“Pfizer” kavējas ar Covid-19 vakcīnu piegādi astoņām ES valstīm

Farmācijas uzņēmums “Pfizer” nedaudz kavējas ar Covid-19 vakcīnu piegādi astoņām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tostarp Spānijai, pirmdien paziņojusi Spānijas Veselības ministrija. Kurām valstīm vēl, izņemot Spāniju, kavējas vakcīnas piegādes, ministrija neatklāja.

Eiropas Savienībā svētdien oficiāli sākās kampaņa cilvēku vakcinēšanai pret jauno koronavīrusu ar uzņēmumu “BioNTech” un “Pfizer” izstrādāto Covid-19 vakcīnu. “Pfizer” Spānijas atzars svētdienas naktī informēja Madridi, ka piegādes kavēsies astoņām valstīm, jo “Pfizer” rūpnīcā Beļģijā radušās problēmas iekraušanas un piegādes procesos, paziņoja Spānijas Veselības ministrija. Ministrija pavēstīja, ka nākamās vakcīnas devas Spānijai tiks piegādātas otrdien, kas ir dienu vēlāk, nekā bija sākotnēji plānots.

“Nelielu loģistikas problēmu dēļ mēs esam pārplānojuši ierobežotu skaitu piegāžu,” paziņoja “Pfizer” pārstāvis. Viņš uzsvēra, ka ražošanas procesā problēmu nav un loģistikas jautājumi jau ir atrisināti.

Spānijas veselības ministrs Salvadors Ilja intervijā radiostacijai “Cadena Ser” atklāja, ka problēmas bija saistītas ar temperatūras kontroli, un piebilda, ka tas acīmredzot ir atrisināts.

“BioNTech” un “Pfizer” izstrādātā Covid-19 vakcīna ir jāuzglabā aptuveni mīnus 70 grādos pēc Celsija. Pēc izņemšanas no šāda aukstuma vakcīna jāuzglabā mīnus divos līdz mīnus astoņos grādos pēc Celsija, lai tā saglabātu efektivitāti aptuveni piecas dienas. Plānots, ka Spānija nākamos trīs mēnešus katru nedēļu saņems 350 000 šīs vakcīnas devu.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*