Sākums » Jaunākie raksti » Pieaugot infekciju slimību izplatībai, Bērnu slimnīcā noteikti papildu piesardzības pasākumi apmeklētājiem

Pieaugot infekciju slimību izplatībai, Bērnu slimnīcā noteikti papildu piesardzības pasākumi apmeklētājiem

Pieaugot infekciju slimību izplatībai, no šodienas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) tiks noteikti papildu piesardzības pasākumi apmeklētājiem, liecina slimnīcas izplatītais paziņojums.

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā pieaug ar Covid-19 saslimušo stacionēto cilvēku skaits slimnīcās. No kopējā pacientu skaita, kas vērsušies ambulatorajās veselības aprūpes iestādēs, par akūtām augšējo elpceļu infekcijām sūdzas aptuveni 25%, norāda slimnīcā.

BKUS ir palielinājusies akūto pacientu plūsma gan Neatliekamās medicīnas centrā, gan pieaudzis pacientu skaits Infekciju nodaļā. Visaugstākā saslimstība ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām novērota vecuma grupās 0 – 5 gadi un 5 – 14 gadi. Tāpat BKUS pieaug arī saslimušo darbinieku skaits.

Līdz ar to no šodienas slimnīcā pacientu un pavadošo personu vienlaicīgi drīkstēs apmeklēt tikai viens tuvinieks, apmeklējuma ilguma laiks tiks ierobežots līdz vienai stundai, pacientus un viņu pavadošās personas drīkstēs apmeklēt pieaugušie un bērni vecāki par 14 gadiem. Izņēmuma gadījumos, piemēram, pacienta ilgstoša atrašanās stacionārā vai citi apstākļi pacienta labbūtības nodrošināšanai, ārstējošais ārsts var noteikt garāku apmeklējuma ilgumu un lielāku apmeklētāju skaitu.

Tāpat apmeklējuma laikā BKUS rekomendē un aicina lietot elpceļus aizsargājošos individuālos aizsarglīdzekļus (ķirurģisko sejas masku vai respiratoru), kā arī pacientus un tuviniekus izvērtēt klātienes apmeklējuma nepieciešamību un apsvērt attālinātas saziņas iespēju izmantošanu, piemēram, mobilo telefonu vai citas viedierīces.

Pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijā valstī un/vai slimnīcā, BKUS var tikt noteikti papildu stingrāki piesardzības pasākumi.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*