Sākums » Farmācija » Pieaugot psihotropo zāļu izņemšanas gadījumiem, policijai aizdomas par ārstu nelikumībām
Pieaugot psihotropo zāļu izņemšanas gadījumiem, policijai aizdomas par ārstu nelikumībām

Pieaugot psihotropo zāļu izņemšanas gadījumiem, policijai aizdomas par ārstu nelikumībām

Valsts policija pagājušā gadā biežāk izņēmusi psihotropos medikamentus, turklāt likumsargiem ir aizdomas, ka daļu nelikumīgi varētu būt izrakstījuši ārsti, paudis Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis.

Pērn reģistrēti 428 psihotropo medikamentu izņemšanas gadījumi. Ķuzis norādījis, ka agrāk to lietošana vairāk bija izteikta cietumos, taču pērn likumsargi novērojuši, ka narkotiku lietotāji tos iegādājas uz ielas.

“Šie medikamenti ir zem receptēm. Aizturēšanas liecina, ka šajā nelikumīgajā apritē iesaistās arī ārsti, kas izraisa “kreisās” receptes un tirgū nonāk psihotropie medikamenti. Tas mūs uztrauc,” norādījis Ķuzis.

Tomēr Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins papildinājis, ka liels īpatsvars ir gadījumu, kad ārsti pamatoti izraksta receptes, taču pacienti šos medikamentus nelieto, bet pārdod tālāk.

Grišins arī norādījis, ka pagājušā gadā un šogad par medikamentu nepamatotu izrakstīšanu aizturēti divi ārsti. “Es gan negribētu teikt, ka ārsti šajā nelegālajā biznesā iesaistās masveidīgi,” uzsvēris likumsargs.

VP priekšnieks norādījis, ka kopumā narkotiku aprite ir pasaules līmeņa problēma un Latvija nav izņēmums. Latvijā pamatā lielākā problēma esot narkotisko vielu lietošana.

Pērn reģistrēti 49 noziegumi par apreibinošo augu jeb marihuānas audzēšanu. Lai arī sākotnēji var šķist, ka Latvijā nav marihuānas audzēšanai labvēlīgs klimats, taču šī auga selekcija radusi iespēju marihuānu audzēt arī Latvijas apstākļos, norādījis Ķuzis.

Kopumā pērn reģistrēti 896 marihuānas izņemšanas gadījumi. Otrajā vietā izvirzījušies jau minētie psihotropie medikamenti. Trešajā vietā ir metamfetamīns ar 343 izņemšanas gadījumiem, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.