Sākums » Farmācija » Piešķir jaunus līdzekļus piemaksai mediķiem un farmaceitiem par darbu pandēmijas apstākļos
Piešķir jaunus līdzekļus piemaksai mediķiem un farmaceitiem par darbu pandēmijas apstākļos

Piešķir jaunus līdzekļus piemaksai mediķiem un farmaceitiem par darbu pandēmijas apstākļos

Ņemot vērā ārkārtas sabiedrības veselības apdraudējumu, iesaistīto atbildīgo institūciju ārstniecības personu un darbinieku darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos valdība  21. janvārī no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Veselības ministrijai piešķīra finansējumu 69 341 604 eiro apmērā, lai nodrošinātu piemaksas Covid-19 ārstniecībā un ierobežošanā iesaistītajiem mediķiem un citiem darbiniekiem no šā gada 1.janvāra līdz 31.martam.

Līdz ar Covid-19 straujo izplatību arvien turpina pieaugt Covid-19 pacientu skaits slimnīcās. Papildu slodzi uz ārstniecības iestādēm rada arī lielais saslimušo vai pašizolācijā esošo mediķu skaits. Tādējādi vairāk kā iepriekš aktualizējas cilvēkresursu trūkums veselības aprūpes nozarē, kā arī ārstniecības personu “izdegšana”.

Lai motivētu ārstniecības personas šajos apstākļos un piesaistītu papildu medicīnas personālu, paredzēta piemaksa 100% apmērā no mēnešalgas stacionārajās ārstniecības iestādēs strādājošajiem mediķiem un nodarbinātajiem, kuri iesaistīti Covid-19 pacientu ārstniecībā un aprūpē, uzņemšanas nodaļu darbiniekiem, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem, ģimenes ārstiem un ārsta praksēs nodarbinātajiem ārstu palīgiem un māsām, kā arī Slimību profilakses un kontroles centra ierēdņiem un darbiniekiem.

 Piemaksas līdz 30% no mēnešalgas paredzētas stacionāro ārstniecības iestāžu darbiniekiem, kuri iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā. Piemaksas līdz 50% no mēnešalgas paredzētas arī noteiktiem Veselības ministrijas un Nacionālā veselības dienesta ierēdņiem un darbiniekiem, kas iesaistīti Covid-19 uzliesmojuma un seku novēršanā. Paredzēts piemaksas noteikt arī farmaceitiem par A saraksta kompensējamo medikamentu izsniegšanu (receptēm ar norādītu zāļu aktīvo vielu) – 0,71 eiro cents par vienu recepti.

 

 

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. Kāpēc piešķir kompensācijas tikai farmaceitiem par izsniegtajām receptēm? Kāpēc kompensācijas nepiešķir arī farmaceitu palīgiem,studentiem un konsultantiem?? Mēs arī visi strādājam un atrodamies aptiekā visas darba dienas no pirmdienas līdz piektdienai,farmaceiti nāk strādāt maiņās!! Mēs krāmējam plauktus zālē,konsultējam cilvēkus par kosmētiku un uztura bagātinatājiem kamēr farmaceiti aiz stikla un ar maskām atrodas pie kasēm!! Uzskatu ka arī pārējiem,kas strādā aptiekā ir jāpiešķir kompensācijas,jo mēs arī apdraudam savas ģimenes un esam tiešākā kontaktā ar klientiem!!

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.