Sākums » Farmācija » Pilnveidots Latvijas Zāļu reģistra tiešsaistes meklētājs

Pilnveidots Latvijas Zāļu reģistra tiešsaistes meklētājs

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka šobrīd Latvijas Zāļu reģistra paplašinātajai meklēšanas formai ir pievienots jauns parametrs “Slimību grupa (pēc ATĶ)”, kas ļauj meklēt zāles noteiktai slimību grupai. Piemēram, sākot rakstīt meklēšanas logā vārdu “elpceļi”, reģistrs piedāvās izvēlēties kādu no slimību grupām, kas satur šo vārdu, un, ievadot pilnu nosaukumu, lietotājam tiks piedāvāts garš saraksts ar zālēm, kas paredzētas elpceļu slimību ārstēšanai.

Papildus vēl ir izveidotas jaunas funkcionalitātes abās tiešsaistes meklēšanas formās (vienkāršotajā un paplašinātajā) – ir pievienota izvēlne “atlasīt zāles, kurām norādīta cena”. Tā kā reģistrā ir iekļautas pilnīgi visas reģistrētās zāles, arī tās, kuras dažādu apsvērumu dēļ Latvijā netiek izplatītas un tāpēc tām nav norādīta maksimāli pieļaujamā aptiekas cena, jaunais parametrs palīdzēs lietotājam veikt mērķtiecīgāku meklēšanu.

Vēl Latvijas Zāļu reģistra meklētājam ir pievienotas iespējas kārtot atlasīto zāļu sarakstus – pēc maksimāli pieļaujamās aptiekas cenas un pieejamības kolonnām. Piemēram, var sakārtot atlasīto zāļu sarakstu sākot ar zālēm ar zemāko cenu un tā augošā secībā.

Papildus šiem pilnveidojumiem ir uzlabota arī Latvijas Zāļu reģistra ātrdarbība. ZVA aicina lietotājus pārliecināties par to pašiem, apmeklējot Latvijas Zāļu reģistru.

Uzlabojot meklētāja funkcijas Latvijas Zāļu reģistrā, ZVA vēlas padarīt ērtāku veselības aprūpes profesionāļu ikdienu, meklējot informāciju par zālēm un nozīmējot atbilstošāko terapiju pacientiem. Tāpat ikviens interesents ir aicināts meklēt zāles Latvijas Zāļu reģistrā, pārliecināties par to maksimāli pieļaujamo aptiekas cenu, apskatīt alternatīvas zāles, kā arī pārlasīt zāļu lietošanas instrukcijas.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.