Sākums » Farmācija » Pirmo reizi pasniegta Vijas Eniņas balva farmācijā
Pirmo reizi pasniegta Vijas Eniņas balva farmācijā

Pirmo reizi pasniegta Vijas Eniņas balva farmācijā

11. novembrī Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) 12. kongresā apbalvojumus par nozīmīgu ieguldījumu nozarē saņēma vairāki farmācijas nozares darbinieki.

Par ieguldījumu Latvijas farmācijā un LFB darbībā un attīstībā Vijas Eniņas balvu farmācijā saņēma pieci ilggadēji nozares darbinieki. Apbalvojums nodibināts 2016. gadā un tiek pasniegts farmācijas speciālistiem, kuri darbojas dažādās farmācijas jomās, un šī bija pirmā reize, kad šāds apbalvojums tiek pasniegts.

Par aktīvu līdzdalību LFB dibināšanā un biedrības tālākā darbā, par atbalstu LFB mērķiem un regulāru iesaistīšanos biedrības nosprausto uzdevumu izpildē Vijas Eniņas balvu farmācijā LFB 12. kongresā saņēma Otīlija Badune.

Par aktīvu līdzdalību LFB darbā,  par atbalstu LFB mērķiem, regulāru iesaistīšanos biedrības nosprausto uzdevumu izpildē, par ieguldījumu farmaceita profesionālās neatkarības saglabāšanā un prestiža uzturēšanā, par aktīvu līdzdalību farmācijas likumdošanas iniciatīvās, par augsta līmeņa farmaceitiskās aprūpes nodrošināšanu un sniegto atbalstu citu aptieku kolēģiem būtisku profesionālo jautājumu risināšanā balvu saņēma Dace Mačuka.

Par līdzdalību LFB dibināšanā, LFB un starptautisko nevalstisko organizāciju sadarbības izveidošanu, uzturēšanu un attīstīšanu (FIP, PGEU, EuroPharm Forum), par starptautisku projektu koordinēšanu, citu valstu nevalstisko organizāciju pieredzes apzināšanu un pārņemšanu Latvijā, par LFB reprezentēšanu gan starptautiskā, gan vietējā līmenī balva tika pasniegta Sandrai Bērziņai.

Par aktīvu līdzdalību LFB darbā, par atbalstu LFB mērķiem, iesaistīšanos biedrības nosprausto uzdevumu izpildē, par aktīvu līdzdalību farmācijas likumdošanas iniciatīvās, par augsta līmeņa farmaceitiskās aprūpes nodrošināšanu  aptiekās un farmācijas speciālistu lomas attīstīšanu, nostiprināšanu veselības aprūpē balvu saņēma Vizma Vīksna.

Par starptautiska farmaceitiskās aprūpes projekta organizēšanu un realizēšanas koordinēšanu, par ilgstošu aktīvu līdzdalību LFB darbā, par LFB Farmaceitiskās aprūpes stratēģiskās padomes darba organizēšanu, aktīvu līdzdalību farmācijas likumdošanas iniciatīvās un atbalstu LFB, kā arī par līdzdalību sadarbības stiprināšanā ar citu valstu farmācijas jomas nevalstiskajām organizācijām balvu piešķīra Dacei Ķikutei.

Balva nosaukta Vijas Eniņas vārdā. V. Eniņa ir farmaceite, farmācijas doktore, asociēta profesore, apbalvota ar Grindeļa medaļu (1997. gadā), goda nosaukumu “Gada farmaceite” (2000. gadā), IV pakāpes Atzinības krustu (2009. gadā), Rīgas Stradiņa universitātes balvu par mūža ieguldījumu (2013. gadā).  2014. gadā LFB apbalvoja V.Eniņu ar Paracelza balvu par Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultātes dekānes darbu 40 gadu garumā, par pirmā LFB Ētikas kodeksa izstrādi, par darbu Ētikas komisijā un LFB valdē, par farmaceitu asistentu pārkvalifikācijas – nepilna laika studiju programmas, izstrādi un ieviešanu Rīgas Stradiņa universitātē, par aktīvu līdzdalību farmācijas speciālistu tālākizglītībā.

Elīna Badune

E. Badunes foto. 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.