Sākums » Farmācija » Plāno piešķirt 40 320 eiro Covid-19 medikamenta “Evusheld” iegādes izdevumu segšanai
Plāno piešķirt 40 320 eiro Covid-19 medikamenta “Evusheld” iegādes izdevumu segšanai

Plāno piešķirt 40 320 eiro Covid-19 medikamenta “Evusheld” iegādes izdevumu segšanai

Valdība otrdien, 29.novembrī, plāno lemt par 40 320 eiro piešķiršanu Nacionālajam veselības dienestam (NVD), lai segtu izdevumus, kas radušies saistībā ar Covid-19 medikamenta “Evusheld” iegādi.

“Evusheld” satur divas aktīvās vielas – tiksagevimabu un cilgavimabu, divas monoklonālās antivielas, kas izveidotas, lai saistītos ar Covid-19 izraisošā SARS-CoV-2 vīrusa pīķa proteīnu divās dažādās vietās. Brīdī, kad “Evusheld” antivielas saistās ar pīķa proteīnu, vīruss nespēj iekļūt šūnās, lai vairotos, un nespēj izraisīt Covid-19 infekciju.

21. jūnijā Veselības ministrijas (VM) pārraudzībā esošajam NVD tika dots uzdevums organizēt iepirkuma procedūru medikamenta “Evusheld” iegādei, kopumā iegādājoties 72 medikamenta flakonus. Tika organizēts iepirkums, noslēdzot piegādes līgumu 120 960 eiro apmērā. Piegādes līgumā tika ietverts nosacījums, ka pasūtītājs – NVD – var nepasūtīt visu aktīvo vielu – tiksagevimaba un cilgavimaba – apjomu piegādātājam.

Kopumā tika iegādāti 24 medikamenta “Evusheld” flakoni par kopumā 40 320 eiro, un VM nepieprasīs rezervēto atlikušo finansējuma daļu 83 059 eiro apmērā. VM Covid-19 infekcijas ierobežošanas farmācijas apakšgrupa rekomendēja neiegādāties atlikušos 48 flakonus, jo samazinās Covid-19 pacientu skaits, kuriem varētu dot “Evushled” medikamentu.

Līdz ar to 24 flakoni nogādāti VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” (PSKUS), kas izmantos medikamentu terapijā, pēc slimnīcas konsīlija lēmuma. PSKUS izsniegs medikamentu arī citām slimnīcām, pēc attiecīgās slimnīcas konsīlija lēmuma.

Finansējumu plānots piešķirt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*