Sākums » E-veselība » Premjers apņēmies uzlabot e-veselības pārvaldību un piesaistīt vairāk privātā finansējuma zinātnei

Premjers apņēmies uzlabot e-veselības pārvaldību un piesaistīt vairāk privātā finansējuma zinātnei

Ministru prezidents Māris Kučinskis apņēmies uzlabot e-veselības pārvaldību, kā arī piesaistīt vairāk privātā finansējuma zinātnei, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Kā premjers uzsvēris šodien, 9.februārī, notikušajā preses konferencē par valdības paveikto, divi gadi “ir daudz, vismaz tik daudz, lai sabiedrība varētu pieprasīt skaidrojumu par to, kas ir paveikts”.

Uzrunā viņš akcentējis vairākus paveiktus darbus, kā arī norādījis uz vēl darāmo, piemēram, turpināt veikt uzlabojumus veselības jomā un izglītībā.

“E-veselība ir stāsts, kas gada sākumā izraisīja zināmas diskusijas, tomēr patlaban jaunā sistēma tiek aizvien vairāk pieņemta. Jau tagad aptieku reklāmās redzam, ka iedzīvotāji tiek aicināti saņemt e-receptes, jo tā ir liela priekšrocība,” stāstīja Kučinskis. Pēc viņa teiktā, šogad tiks stiprināta e-veselības pārvaldība un analītiskais dienests Veselības ministrijā. Tāpat valdība turpinās darbu pie onkoloģisko saslimšanu diagnostikas programmas, pieņemot, ka nākamo gadu budžetos izdosies rast nepieciešamo līdzekļu pieaugumu.

Kučinskis informējis, ka ziņojums par viņa vadītās valdības darbu pirmajos divos gados ir nosūtīts saskaņošanai ministriem un pirmdien, 12.februārī, Ministru kabinets to apstiprinās. Savukārt Saeimā ziņojums varētu nonākt pēc pusotras nedēļas, ziņo LETA.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*