Sākums » Jaunākie raksti » Premjers uzdod Viņķelei līdz februārim sagatavot jaunu mediķu darba samaksas modeli

Premjers uzdod Viņķelei līdz februārim sagatavot jaunu mediķu darba samaksas modeli

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš uzdevis veselības ministrei Ilze Viņķelei līdz nākamā gada 31. janvārim sagatavot jaunu ārstniecības personu darba samaksas modeli, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Ministru prezidents otrdien, 26. novembrī, tikās ar veselības ministri, lai pārrunātu ministres redzējumu par iespējām uzlabot veselības aprūpes sistēmu. Kariņš otrdien arī izdeva rezolūciju Viņķelei, norādot, ka līdz 31. janvārim jāsagatavo un Ministru kabinetā jāiesniedz piedāvājums par jaunu darba samaksas atalgojuma modeli mediķiem.

Kariņš norādīja, ka, izprotot situāciju veselības aprūpes nozarē, valdība ir apņēmusies turpināt darbu pie papildu finansējuma piešķiršanas nozarei, strādājot pie 2021. un 2022. gada budžetiem.

“Taču veselības aprūpes sistēmā ir veicami konkrēti uzlabojumi jau šobrīd, kas neprasa papildu ieguldījumus, bet padarītu to caurspīdīgāku, efektīvāku un pieejamāku. Šodien ar veselības ministri pārrunājām viņas redzējumu par prioritāri veicamajiem darbiem veselības aprūpē. Sagaidu, ka ministre ar tiem drīzumā iepazīstinās gan valdības kolēģus, gan sabiedrību,” pauda Kariņš.

Ministru prezidents un veselības ministre vienojās, ka 10.decembra valdības sēdē Viņķele piedāvās slimnīcu tīkla modeli atbilstoši sniegto pakalpojumu līmeņiem, lai nodrošinātu vienmērīgus un kvalitatīvus pakalpojumus visā valstī.

Tāpat Ministru prezidents decembra sākumā sagaida veselības ministres pārskatu par veselības aprūpes sistēmas reformu gaitu un priekšlikumus tās uzlabošanai, ņemot vērā aktuālo situāciju veselības aprūpē.

Savukārt līdz 31.janvārim Veselības ministrijai jāsagatavo piedāvājums jaunai ārstniecības personu darba samaksas kārtībai, lai ieviestu caurskatāmu un vienotu nozarē strādājošo atalgojumu sistēmu un novērstu tajā iespējamās netaisnības.

Veselības ministre sociālajā vietnē “Twitter” uzsvērusi, ka jaunais mediķu atalgojuma sistēmas modelis būs caurskatāmāks un saprotamāks. “Pirmos metus būsim gatavi publiski atrādīt janvārī. Diskusijas apsolu ar visām iesaistītajām pusēm,” raksta ministre.

LETA jau vēstīja, ka partiju apvienība “Attīstībai/Par!” (AP) rosināja mediķu algām nepieciešamos papildu 60 miljonus eiro nodrošināt uz budžeta deficīta rēķina. Tomēr šis priekšlikums nav guvis koalīcijas partneru atbalstu.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.