Sākums » Farmācija » Preses konference par vakcināciju pret gripu un Covid-19 rudenī
Preses konference par vakcināciju pret gripu un Covid-19 rudenī

Preses konference par vakcināciju pret gripu un Covid-19 rudenī

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina uz preses konferenci, ceturtdien, 2023.gada 19.oktobrī, plkst.13:00 par gripas un Covid-19 vakcināciju, Rīgā, Duntes ielā 22, K-5.

Šoruden iedzīvotājiem tiek piedāvātas divas īpaši senioriem un bērniem piemērotas valsts apmaksātas vakcīnas pret gripu, kuras valsts apmaksāto vakcīnu klāstā ir pirmo reizi – senioriem no 65 gadu vecuma paredzēta īpaši augstas iedarbības vakcīna “Efluelda”, kas pasaulē sevi pierādījusi ar augstu efektivitāti jau vairāk nekā 10 gadus, un bērniem ar hroniskajām slimībām 2-7 gadu vecumā šogad pieejama ļoti draudzīga vakcīnas forma – nazālā jeb degunā pūšamā vakcīna aerosola veidā “Fluenz Tetra”.

Covid-19 vakcinācijā pieejamas pielāgotās PfizerBioNTech “Comirnaty” Omicron XBB.1.5 kā arī “Comirnaty” Original/Omicron BA.1 un BA.4-5 vakcīnas.

Vairāk par vakcinācijas nozīmību, gripas ietekmi uz sabiedrības veselību, par riska grupām kurām īpaši rekomendējams vakcinēties preses konferencē runās:

Prof. Dace Zavadska – Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja;

Prof. Uga Dumpis – Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju slimību un hospitālās epidemioloģijas konsultatīvā dienesta vadītājs, ārsts infektologs;

dr. Ingars Burlaks – ģimenes ārsts;

Larisa Savrasova – SPKC Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja;

Līga Gaigala, Nacionālā veselības dienesta Vadošais eksperts veselības aprūpes jautājumos.

Preses konferencei būs iespējams sekot līdzi arī attālināti SPKC Facebook kontā. Aicinām iesūtīt jautājumus arī e-pastā preses@spkc.gov.lv vai uzdot tos SPKC FB čatā.

 

Avots:  Slimību profilakses un kontroles centrs.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*