Sākums » Jaunākie raksti » Pretvēža zāles melanomas slimniekiem turpmāk būs bez maksas
Pretvēža zāles melanomas slimniekiem turpmāk būs bez maksas
Publicitātes foto.

Pretvēža zāles melanomas slimniekiem turpmāk būs bez maksas

Ievērojot unikālo pretvēža zāļu “Rigvir” izgudrotājas un viroterapijas pamatlicējas, zinātnieces profesores Ainas Mucenieces testamentu, šo zāļu ražotājs Pasaules pretvēža dienā – 4.februārī – paziņoja, ka Latvijas melanomas pacientiem no šī brīža zāles “Rigvir” pilnībā tiks nodrošinātas bez maksas.

Kā skaidroja Latvijas Viroterapijas centra izpilddirektore Gunta Kalniņa, zāles pacientiem būs pieejamas jau sākot no brīža, kad ārstam radīsies pirmās aizdomas par melanomas esamību. Šobrīd Latvijas pacientiem valsts sāk kompensēt zāles tikai pēc tam, kad laboratoriski ir pierādīta melanomas diagnoze.

G.Kalniņa norādīja, ka šis apstāklis esot vitāli nozīmīgs, jo, lai nodrošinātu viroterapijas maksimālu efektivitāti, vēlams to uzsākt vēl pirms tiek veikta melanomas operācija (ekscīzija). G.Kalniņa arī skaidroja, ka melanoma ir viens no agresīvākajiem vēža veidiem, kam raksturīga strauja metastazēšanās, tāpēc īpaši svarīgi ir ārstēšanās terapiju uzsākt pēc iespējas agrīnā slimības stadijā. Zāles būs pieejamas visos Latvijas onkocentros un onkologu privātpraksēs, un pacientiem tiks izsniegtas vai pielietotas pēc tam, kad ārsts-onkologs uzskatīs, ka pastāv aizdomas par melanomas esamību un pieņems lēmumu par viroterapijas pielietošanas nepieciešamību.

Šis paziņojums ir daļa no profesores A. Mucenieces testamenta.

Latvija šodien ir vienīgā valsts pasaulē, kur pieejama pretvēža viroterapija ar pagaidām vienīgajām onkoloģijas nozarē esošajām zālēm – “Rigvir”.

Kā Medikamentu informācijas centram paskaidroja G.Kalniņa, preparātu “Rigvir” bez maksas pacientiem nodrošinās tā ražotājs un šobrīd paredzams, ka turpmāk tas tā notiks vienmēr. “Rigvir” zāļu ražotājs – AS “Kevelt” – arī izteicis cerību, ka turpmāk katru gadu 4. februārī, kad tiek atzīmēta Pasaules pretvēža diena, tam būs iespējams piepildīt vēl kādu daļu no profesores A. Mucenieces testamenta un sniegt reālu palīdzību, kā arī dot cerības daudziem cilvēkiem visā pasaulē.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*