Sākums » Jaunākie raksti » Priekšlasījums “Medikamentu pētniecība uz laboratorijas grauzēju pleciem”
Priekšlasījums “Medikamentu pētniecība uz laboratorijas grauzēju pleciem”
Attēlā: Karikatūra "Die Vivisektion des Menschen" ar anotāciju vācu valodā. Vilhelms Antons Velners [Wilhelm Anton Wellner] Berlīne. 1890. Publicēta satīriskā vācu žurnālā "Lustige Blätter" 1899. gada Nr.1. Anotācijas tulkojums: Cilvēka vivisekcija. Profesors Trusītis: "Neesiet pārlieku sentimentāls! Brīvās izpētes princips nozīmē, ka es varu veikt šī cilvēka vivisekciju visas dzīvnieku pasaules labā!". PSMVM krājums

Priekšlasījums “Medikamentu pētniecība uz laboratorijas grauzēju pleciem”

15. decembrī plkst. 18.00 Medicīnas vēstures muzeja Konferenču zālē 1. stāvā notiks bioķīmijas un molekulārās bioloģijas doktora Viestura Eglīša priekšlasījums par sarežģīto ceļu, kā tiek attīstīti jauni medikamenti: no pirmsklīniskiem pētījumiem ar dzīvniekiem līdz brīdim, kad zāļu terapija kļūst pieejama pacientiem. Lektors atklās, kā šajā ceļā saduras zinātnieku neatlaidīgie centieni uzlabot dzīves kvalitāti ar farmācijas kompāniju ambīcijām nopelnīt, un vairos izpratni par to, kā laboratorijas risinājumi transformējas reālos produktos un integrējas veselības aprūpes ainavā.

Viesturs Eglītis ir ieguvis doktora grādu bioķīmijā un molekulārajā bioloģijā Londonas Universitātes koledžā. Pašreiz Viesturs kā zinātniskais konsultants sniedz padomus farmācijas uzņēmumiem par globālajām komunikācijas stratēģijām dažādās medikamentozo terapiju jomās.

Dalība pasākumā ar ieejas biļeti muzejā: skolēniem – 0,70 EUR, studentiem, pensionāriem – 1,50 EUR, pieaugušajiem – 2,50 EUR.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*