Sākums » E-veselība » Prokuratūra vērtē policijas lēmumu atteikties sākt kriminālprocesu par e-veselības projekta ieviešanu

Prokuratūra vērtē policijas lēmumu atteikties sākt kriminālprocesu par e-veselības projekta ieviešanu

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra vērtē Valsts policijas lēmumu atteikties sākt kriminālprocesu par e-veselības projekta ieviešanu, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde, izskatot Veselības ministrijas (VM) 2017.gada aprīļa iesniegumu, dienesta pārbaudes materiālus un materiālus, kas iegūti pārbaudes gaitā, pērn septembrī pieņēma lēmumu atteikties sākt kriminālprocesu. Šāds lēmums pieņemts, jo policija nesaskatīja noziedzīga nodarījuma sastāvu.

VM lēmumu nebija pārsūdzējusi, taču Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrā pēc virsprokurora iniciatīvas notiek minētā lēmuma likumības un tiesiskuma pārbaude.

Jau ziņots, ka VM 2017.gada marta beigās pabeidza dienesta pārbaudi saistībā ar e-veselības projekta ieviešanu, nosaucot virkni personu, kas kādā konkrētā brīdī bijušas atbildīgās par projekta īstenošanu, tostarp tika nosaukti bijušie Nacionālā veselības dienesta (NVD) vadītāji Māris Taube un Daina Mūrmane-Umbraško. Tāpat toreiz tika norādīts uz nepilnīgu SIA “Lattelecom Technology” darbu.

Komisijas ieskatā, par atbildīgajiem bija uzskatāmi NVD direktors un dienesta attiecīgā departamenta vadītāji, kā arī iepriekšējo finansējuma saņēmēju institūciju vadītāji un to projektu vadības vienību vadītāji.

Neviena no iepriekš ziņojumā nosauktajām personām vairs nav atbildīga par projektu, norāda LETA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.