Sākums » Farmācija » Puse iedzīvotāju uzskata, ka lielākie Latvijas zinātnes sasniegumi ir farmācijā
Puse iedzīvotāju uzskata, ka lielākie Latvijas zinātnes sasniegumi ir farmācijā

Puse iedzīvotāju uzskata, ka lielākie Latvijas zinātnes sasniegumi ir farmācijā

Puse jeb 50% iedzīvotāju uzskata, ka līdz šim lielākie zinātnes sasniegumi, radot starptautiski novērtētas inovācijas Latvijā, ir bijuši farmācijas jomā, liecina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktās aptauja rezultāti.

Mazāk nekā puse jeb 41% par tādu nozari uzskata medicīnu, bet informācijas tehnoloģiju (IT) industriju – 28% aptaujāto iedzīvotāju, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Pētījumā noskaidrots, ka, pēc iedzīvotāju domām, līdzās medicīnas un farmācijas jomām, arī IT un elektronikas un telekomunikācijas nozarēs radītas starptautiski novērtētas inovācijas.

Saskaņā ar pētījuma datiem cilvēki ar augstāko izglītību un nodarbinātie zina vairāk par zinātniskajām inovācijām. Tāpat rezultāti norāda uz to, ka respondenti ar augstiem vai vidēji augstiem ienākumiem ir labāk informēti par aktualitātēm zinātnē.

“Aptaujas rezultāti nepārprotami liecina, ka Latvijas iedzīvotāju vērtējumos tieši savstarpēji saistītās farmācijas un medicīnas jomas ir tās, kurās Latvijas zinātnieki ir radījuši vislielākos sasniegumus,” secinājis SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.

SKDS aptauja notika 2017.gada martā, un tajā piedalījās 1003 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā, ziņo LETA.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.