Sākums » Farmācija » PVD aicina veterinārās zāles iegādāties tikai licencētās aptiekās

PVD aicina veterinārās zāles iegādāties tikai licencētās aptiekās

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atgādina – Latvijā legāli izplatīt tīmekļa vietnēs drīkst tikai bezrecepšu veterinārās zāles, kas reģistrētas Latvijas veterināro zāļu reģistrā. Ar šo zāļu sarakstu var iepazīties šeit: https://registri.pvd.gov.lv/vz .

Bezrecepšu veterināro zāļu izplatīšana ir atļauta tikai tajās interneta veterinārajās aptiekās, kam ir PVD  izsniegta licence, vai vispārējā tipa aptiekās, kam ir Zāļu valsts aģentūras izsniegta licence, ar speciālās darbības nosacījumu “veterināro zāļu izplatīšana ar tīmekļa starpniecību”. Patlaban Latvijā bezrecepšu veterinārās zāles internetā izplata trīs veterinārās aptiekas un viena vispārējā tipa aptieka. Ar licencēto veterināro aptieku sarakstu var iepazīties šeit – https://registri.pvd.gov.lv/cr, meklētājā ierakstot “Licencētās veterinārās aptiekas”.

PVD brīdina, ka zāļu iegāde nelicencētās interneta aptiekās, citu valstu interneta portālos vai no privātpersonu sludinājumiem ir riskanta, jo šādā veidā iespējams iegādāties nekvalitatīvas, nezināmas izcelsmes vai viltotas zāles, kuru lietošana var būt neefektīva vai bīstama dzīvnieka veselībai, izraisot neparedzamas blakusparādības vai pat nāvi. Turklāt citā valstī reģistrētas veterinārās zāles var būt klasificētas kā bezrecepšu zāles, bet Latvijā tās pašas zāles drīkst pārdot tikai tad, ja tās izrakstījis veterinārārsts.

Lai nodrošinātu cilvēku un dzīvnieku veselībai nekaitīgu veterināro zāļu nokļūšanu apritē, PVD veterinārās zāles reģistrē. Pirms veterinārās zāles iekļauj Latvijas veterināro zāļu reģistrā, PVD novērtē to kvalitāti, drošumu un efektivitāti. Reģistrācijas procesā īpaša uzmanība tiek pievērsta tam, lai veterinārārsti un dzīvnieku īpašnieki saņemtu pēc iespējas precīzāku informāciju par konkrētajām veterinārajām zālēm. Būtiskākā informācija par veterinārajām zālēm (piemēram, iespējamās blakusparādības un rīcība gadījumos, ja blakusparādības novērotas) tiek iekļauta zāļu aprakstā un lietošanas instrukcijā. PVD veic veterināro zāļu izplatīšanas uzraudzību vairumtirdzniecībā uz mazumtirdzniecībā, vērtējot legālo veterināro zāļu izplatītāju atbilstību normatīvo aktu prasībām. Iepriekšminētās PVD funkcijas nodrošina, ka tiek izplatītas un lietotas dzīvniekiem nekaitīgas un drošas veterinārās zāles.

Nelicencēti veterināro zāļu izplatītāji neievēro veterināro zāļu apriti regulējošo normatīvo aktu prasības, uzsver PVD. Ar veterināro zāļu izplatīšanu internetā šie izplatītāji nodarbojas tikai peļņas gūšanas nolūkā. Iepriekšminētie izplatītāji arī neatbildēs par dzīvnieka veselībai vai dzīvībai nodarīto kaitējumu, kā arī neapmaksās jums radītos zaudējumus, brīdina PVD.

PVD aicina zāles iegādāties tikai Latvijā licencētās aptiekās, jo tad varēsiet būt drošs, ka esat nodrošinājis savam četrkājainajam draugam vispiemērotāko un labāko aprūpi veselības problēmu gadījumā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.