Sākums » Jaunākie raksti » PVD izstrādās sistēmu animikrobiālo līdzekļu datu apkopošanai valstī
PVD izstrādās sistēmu animikrobiālo līdzekļu datu apkopošanai valstī

PVD izstrādās sistēmu animikrobiālo līdzekļu datu apkopošanai valstī

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) izstrādās sistēmu, kas nodrošinās datu vākšanu par antimikrobiālo līdzekļu pārdošanas apjomu un lietošanu dzīvniekiem Latvijā, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) iesniegtais informatīvais ziņojums Ministru kabinetam.

Projekta mērķis ir Latvijā izstrādāt elektroniskās datu vākšanas un ziņošanas sistēmu par veterināro antimikrobiālo zāļu pārdošanas apjomu un to lietošanu noteiktām dzīvnieku sugām. To īstenojot, tiks nodrošināta augstas kvalitātes datu pieejamība un nosegts viss uzraudzības sektors, norāda ministrijā.

Tāpat sistēmas ieviešana nodrošinās iespēju Latvijai Eiropas Zāļu aģentūrā iesniegt datus par antimikrobiālo līdzekļu pārdošanas apjomu un lietošanu dzīvniekiem, kā noteikts ES normatīvajos aktos. Ziņošana notiks par periodu no 2023.gada līdz 2028.gadam un pirmais ziņojums Eiropas Savienības (ES) valstīm jāiesniedz jau 2024.gadā.

Kopējās projekta izmaksas ir 414 455,94 eiro, un to pilnībā finansēs Eiropas Komisija (EK).

Vienlaikus ZM skaidro, ka PVD no EK saņems avansa maksājumu 20% apmērā no kopējās summas un sešus starpmaksājumus. Gala maksājums līdz 10% no kopējā finansējuma tiks pārskaitīts, pamatojoties uz EK novērtējumu par noslēguma pārskatu par projekta attiecināmajiem izdevumiem.

ZM informē, ka projektā ir saņemts avansa maksājums, ar kuru tiks uzsākta projekta īstenošana. Vienlaikus projekta gaita nav precīzi prognozējama, tāpēc starpmaksājumu saņemšanas laiki var atšķirties no sākotnēji plānotā.

Savukārt tā kā projektā plānotā naudas plūsma ir nevienmērīga, ZM norāda, ka ir nepieciešams priekšfinansējums no valsts budžeta 80% apmērā no kopējām projekta izmaksām. Ministrijā uzsver, ka projektā lielākā izmaksu pozīcija ir personāla atalgojums, tāpēc finanšu plūsmas nepārtrauktība ir īpaši svarīga.

PVD pēc maksājumu saņemšanas no EK ieskaitīs tos valsts budžeta ieņēmumos.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*