Sākums » Jaunākie raksti » PVD par 1,8 mlj eiro pilnveidos veterināro zāļu reģistrācijas sistēmu

PVD par 1,8 mlj eiro pilnveidos veterināro zāļu reģistrācijas sistēmu

Valdība otrdien, 28. martā, apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto projektu, kas paredz ieguldīt 1,848 miljonus eiro Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) veterināro zāļu informācijas sistēmas pilnveidē.

ZM norāda, ka atbilstoši Eiropas Savienības (ES) regulai ir jāizveido ES veterināro zāļu datubāzi un elektronisku datu apmaiņas mehānismu datu apmaiņai ar valstu sistēmām.

Datubāzē tiks apkopota informācija par veterināro zāļu ražošanu, importu un vairumtirdzniecību, paredzot gan elektronisku datu iesniegšanas formātu, gan ES dalībvalstu informācijas apmaiņas mehānismus ar ES veterināro zāļu datubāzi un citām ES datubāzēm.

Tehniskie nosacījumi paredz datubāzi izstrādāt ar mērķi izvairīties no datu atkārtotas ievadīšanas dažādās ES un dalībvalstu informāciju sistēmās.

Ministrijā arī uzsver, ka esošā PVD informāciju sistēma ir novecojusi, nenodrošina iespēju īstenot datu apmaiņu ar ES jaunajām datu sistēmām un nenodrošina pilnībā izsekojamus datus visā veterināro zāļu aprites procesā – ražošanā, izplatīšanā, tostarp, importā un eksportā, lietošanā, kā arī farmakovigilances īstenošanā un kvalitātes kontrolē.

ZM informē, ka, izmantojot ES Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna programmas “Datu pārvaldības attīstības programma” finansējumu, paredzēts izveidot jaunu Elektronisko veterinārās informācijas sistēmu (EVETIS), kas dos iespēju veterinārārstiem dzīvnieka ambulatorajā kartē reģistrēt īstenotās darbības, redzēt veterināro zāļu pieejamību lieltirgotavās, izrakstīt e-receptes, kā arī nodrošināt veterinārārstu sertifikātu aprites procesu.

Tāpat tiks pilnveidota Veterināro zāļu reģistra informācijas sistēma, lai varētu nodrošināt EVETIS darbībai nepieciešamos datus un to apmaiņu, ievērot labas ražošanas un izplatīšanas praksi, kā arī nodot datus Eiropas Zāļu aģentūrai.

ZM skaidro, ka pēc EVETIS ieviešanas lauksamniecības un mājas (istabas) dzīvnieku īpašniekiem būs nodrošināta piekļuve savu dzīvnieku veselības datiem, veterinārārstiem būs iespēja pārliecināties par veterināro zāļu pieejamību, speciālistiem būs pieejama statistika par dzīvniekiem lietotājām zālēm un izrakstīto veterināro parasto un īpašo recepšu skaitu, kas šobrīd centralizēti netiek uzskaitīts.

Projektu paredzēts īstenot līdz 2026. gadam.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*