Sākums » Jaunākie raksti » PVD uzdevis apturēt uztura bagātinātāja “NATEO D pilieni FORTE ” izplatīšanu
PVD uzdevis apturēt uztura bagātinātāja “NATEO D pilieni FORTE ” izplatīšanu

PVD uzdevis apturēt uztura bagātinātāja “NATEO D pilieni FORTE ” izplatīšanu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uzdevis apturēt SIA “SAGITUS” ražotā uztura bagātinātāja “NATEO D pilieni FORTE” (šķīdums eļļā ar uzrādīto devu 25µg jeb 1000 SV 1 pilienā; partijas nr. 262301) izplatīšanu, jo no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas saņemts ziņojums par vairākiem D vitamīna intoksikācijas gadījumiem bērniem, kas tiek saistīti ar šī vitamīna lietošanu.

PVD veiks pārbaudes, tostarp ņemot paraugus laboratoriskajiem izmeklējumiem, lai noskaidrotu, vai ražotāja norādītā D vitamīna koncentrācija produktā nepārsniedz marķējumā norādīto. PVD aicina līdz pārbaužu beigām atturēties no šī produkta lietošanas uzturā.

“Sagitus” apstiprināja, ka uzņēmums patlaban sadarbojas ar PVD “Nateo D pilieni Forte” ar partijas numuru 262301 pārbaudēs. Patlaban uzņēmums apturējis medikamenta tirdzniecību.

Uzņēmums vēlas precizēt, ka no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) ir saņemts ziņojums par gadījumu, kad bērnam konstatēts paaugstināts D vitamīna līmenis, lietojot minētās partijas produktu.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*