Sākums » Farmācija » PVO: Covid-19 nav izzudis
PVO: Covid-19 nav izzudis

PVO: Covid-19 nav izzudis

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas birojs 27.jūnijā brīdināja, ka Covid-19 risks nav izzudis, norādot, ka tas reģionā joprojām izraisa gandrīz 1000 nāves gadījumu nedēļā.

PVO 5.maijā paziņoja, ka Covid-19 pandēmija vairs netiek uzskatīta par “globālu ārkārtas situāciju veselības jomā”.

“Lai gan, iespējams, tā vairs nav globāla ārkārtas situācija sabiedrības veselības jomā, tomēr Covid-19 nav izzudis,” žurnālistiem sacīja PVO Eiropas reģionālais direktors Hanss Klūge.

PVO Eiropas reģionā ietilpst 53 valstis, ieskaitot Krieviju un valstis Vidusāzijā.

“Katru nedēļu visā reģionā joprojām ir gandrīz 1000 jaunu Covid-19 nāves gadījumu, un šis ir zems vērtējums, jo ir samazinājies to valstu skaits, kas regulāri ziņo PVO par Covid-19 nāves gadījumiem,” piebilda Klūge un aicināja nodrošināt vismaz 70% vakcinācijas līmeni neaizsargātajās grupās.

Kā norādīja Klūge, aplēses liecina, ka aptuveni 36 miljoni cilvēku reģionā pēdējo trīs gadu laikā ir saslimuši ar tā saukto “garo Covid-19”, kas “joprojām ir sarežģīts stāvoklis, par kuru mēs joprojām zinām ļoti maz”.

“Ja mēs neizstrādāsim visaptverošu diagnostiku un ārstēšanu “garajam Covid-19″, mēs nekad patiesi neatgūsimies no pandēmijas,” teica Klūge, mudinot veikt vairāk pētījumu šajā jomā.

Avots: LETA-AFP

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*