Sākums » Farmācija » PVO: Covid-19 pandēmija vairs nav starptautiska ārkārtas situācija veselības jomā
PVO: Covid-19 pandēmija vairs nav starptautiska ārkārtas situācija veselības jomā

PVO: Covid-19 pandēmija vairs nav starptautiska ārkārtas situācija veselības jomā

Pasaules Veselības organizācija (PVO) ir paziņojusi, ka Covid-19 pandēmija vairs netiek uzskatīta par starptautisku ārkārtas situāciju veselības jomā. PVO vadītājs Tedross Adanoms Gebrejesuss no Etiopijas Ženēvā paziņoja par augstākā trauksmes līmeņa, kas spēkā bija trīs gadus, atcelšanu. Viņš uzsvēra, ka koronavīruss joprojām ir bīstams un var izraisīt jaunus bīstamus paveidus, tādēļ iedzīvotājiem vēl joprojām jāievēro aizsardzības pasākumi. PVO paziņojumam nav tiešas ietekmes uz to, kā katra valsts izlemj rīkoties, lai aizsargātu savus iedzīvotājus.

Tedross ir uzsvēris, ka koronavīruss vēl nav sakauts un turpina izplatīties pasaulē. Viņš brīdina, ka jebkurā laikā var parādīties jauni bīstami paveidi, tāpēc jāturpina aizsargpasākumi. Neskatoties uz to, PVO ir atcēlusi augstākā trauksmes līmeni pēc neatkarīgu ekspertu komitejas ieteikuma, jo tagad ir pieejami labi instrumenti, lai aizsargātu cilvēkus no šī vīrusa. Šādam lēmuma nav tiešas ietekmes uz valstu aizsardzības pasākumu īstenošanu.

Sākotnēji, 2020. gada 30. janvārī, ANO Veselības aģentūra pasludināja koronavīrusu par starptautisku krīzi, kad slimība vēl nebija nosaukta par COVID-19 un ārpus Ķīnas nebija lielu uzliesmojumu. Trīs pandēmijas gadu laikā no Covid-19 ir miruši vismaz septiņi miljoni cilvēku visā pasaulē.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*