Sākums » Jaunākie raksti » PVO Eiropas biroja vadītājs brīdina, ka Covid-19 vakcīnas var radīt mānīgu drošības sajūtu

PVO Eiropas biroja vadītājs brīdina, ka Covid-19 vakcīnas var radīt mānīgu drošības sajūtu

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas biroja vadītājs Hanss Klūge ceturtdien brīdinājis, ka Covid-19 vakcīnas var radīt mānīgu drošības sajūtu, un norādījis, ka vairumā Eiropas valstu situācija joprojām ir trausla.

Lai gan pēdējās nedēļās jauno Covid-19 gadījumu un nāves gadījumu skaits ir sācis samazināties, skaitļi joprojām ir pārāk lieli, norādīja Klūge. Viņš uzsvēra, ka pastāv “trausla robeža starp vakcīnas doto cerību un mānīgu drošības sajūtu”. Valstīm vajadzētu cieši sekot līdzi vīrusa uzliesmojumiem un vīrusa paveidu izplatībai sabiedrībā, sacīja Klūge, runājot par jaunajiem, lipīgākajiem vīrusa paveidiem, kas sākotnēji tika atklāti Lielbritānijā un Dienvidāfrikā.

10. februārī 17 valstīs un teritorijās PVO Eiropas reģionā 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju bija vairāk nekā 400. Ņemot to vērā, Klūge brīdināja, ka cīņā ar Covid-19 noteikto ierobežojumu atvieglošana pārāk ātri var apdraudēt grūti izcīnītos panākumus.

“Lēmumi par sabiedrības veselības un sociālo pasākumu atcelšanu ir jāpamato ar datiem, balstoties uz epidemioloģisko novērtējumu un veselības aprūpes sistēmas iespējām,” sacīja Klūge.

Runājot par vakcinācijas stratēģijām, Klūge sacīja, ka 29 no 37 valstīm Eiropā, kurās sākta vakcinācija, vakcinācijas procesu pabeiguši 7,8 miljoni cilvēku, kas ir tikai 1,5% no iedzīvotāju kopskaita. Pozitīvās ziņas ir, ka izmantoto vakcīnu devu skaits reģionā pārsniedz oficiālo saslimušo skaitu.

“Ievadītas aptuveni 41 miljons devu, bet ziņots par 36 miljoniem gadījumu,” norādīja Klūge. “Prioritāro grupu vakcinēšana jau glābj dzīvības,” sacīja Klūge, piebilstot, ka vakcinācijas process prasīs laiku.

PVO Eiropas reģionā ietilpst 53 valstis.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.