Sākums » Farmācija » PVO iekļāvusi “Grindeks” ražotā oksitocīna šķīduma injekciju Prekvalificēto gatavo zāļu formu sarakstā

PVO iekļāvusi “Grindeks” ražotā oksitocīna šķīduma injekciju Prekvalificēto gatavo zāļu formu sarakstā

Pasaules Veselības organizācija (PVO) iekļāvusi Latvijas zāļu ražotāja “Grindeks” ražotā oksitocīna šķīduma injekciju Prekvalificēto gatavo zāļu formu sarakstā, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

“Oksitocīna iekļaušana PVO medikamentu sarakstā mums sniedz jaunas iespējas PVO organizētos starptautiskos medikamentu iepirkumu konkursos un ir vēlreiz apliecinājusi “Grindeks” konkurētspēju pasaulē. Mēs varēsim piedāvāt oksitocīnu vēl neapgūtos tirgos, un tas veicinās “Grindeks” atpazīstamību un klātbūtni starptautiskajā farmācijas arēnā,” paudis “Grindeks” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.

Uzņēmuma pārstāvji arī norāda, ka “Grindeks” oksitocīns Prekvalificēto gatavo zāļu formu sarakstā tika iekļauts pēc mērķtiecīga divu gadu darba un klātienes pārbaudēm ražotnēs.

Lai oksitocīns iegūtu prekvalifikācijas statusu, “Grindeks” no PVO bija jāsaņem atzinums par atbilstību vairākiem kritērijiem. Uzņēmumam bija jāsagatavo medikamenta dokumentācija, iekļaujot detalizētu informāciju par tā kvalitāti, drošību un iedarbību, kā arī jāpierāda, ka medikaments ir izturīgs un savas iedarbības īpašības nemainīs atšķirīgos klimata apstākļos valstīs, kur to potenciāli izmantos. Stabilitātes pārbaužu veikšanai bija jānorit, ievērojot PVO kvalitātes standartus.

Uzņēmums informējis, ka visas nepieciešamās pārbaudes tika veiktas gan medikamenta aktīvajai farmaceitiskajai vielai, gan pašam medikamentam. Obligātās prekvalifikācijas statusam nepieciešamās pārbaudes tika veiktas medikamenta ražotnēs – “Grindeks” koncerna uzņēmumā Slovākijā “HBM Pharma” un Lietuvas uzņēmumā “Santonika”, savukārt aktīvo farmaceitisko vielu oksitocīnu uzņēmums ražo Latvijā.

2018. gadā “Grindeks” oksitocīna gatavo zāļu formu un aktīvo farmaceitisko vielu kopējais pārdošanas apmērs veidoja 4,5 miljonus eiro. Oksitocīns ir medikaments, kuru lieto ārstniecības iestādēs dzemdniecības jomā.

Jau vēstīts, ka “Grindeks” koncerna auditētais apgrozījums 2018.gadā bija 145,477 miljoni eiro, kas ir par 9,9% vairāk nekā 2017.gadā, taču koncerns cieta zaudējumus 9,737 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.