Sākums » Aktuāli » PVO Ukrainā izplatīs pirmās palīdzības komplektus, lai uzlabotu piekļuvi zālēm cilvēkiem karadarbības zonās
PVO Ukrainā izplatīs pirmās palīdzības komplektus, lai uzlabotu piekļuvi zālēm cilvēkiem karadarbības zonās

PVO Ukrainā izplatīs pirmās palīdzības komplektus, lai uzlabotu piekļuvi zālēm cilvēkiem karadarbības zonās

Ukrainā notiekošais karš ir apgrūtinājis piekļuvi svarīgiem veselības aprūpes pakalpojumiem un zāļu piegādēm, it īpaši – cilvēkiem, kas dzīvo tuvu karadarbības zonām. Problēmu lokā ir ierobežota piekļuve medikamentiem un aptiekām, kā arī bažas par zāļu pieejamību apgabalos, kas notiekošās karadarbības dēļ tiek uzskatīti par augsta riska vietām. Lai risinātu šo problēmu, Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Ukrainas birojs ir uzsācis iniciatīvu, kuras ietvaros izplatīs bezrecepšu zāļu un veselības aprūpes bezmaksas komplektus cilvēkiem, kas dzīvo šajās augsta riska zonās.

Šādu bezrecepšu zāļu un pirmās palīdzības komplektu mērķis ir nodrošināt Ukrainas iedzīvotājus ar veselības aprūpes precēm un zālēm, īpaši koncentrējoties uz vecāka gadagājuma cilvēku vajadzībām augsta riska zonās. Komplektos ir bezrecepšu zāles pret tā sauktajām neinfekcijas slimībām. Šie komplekti ir paredzēti, lai palīdzētu cilvēkiem patstāvīgi tikt galā ar izplatītām veselības problēmām un nelielām kaitēm.

PVO ieviestajos komplektos ir veselības aprūpes preces, kas Ukrainā iegādājamas bez receptes, un informatīvas brošūras par šo “aptieciņu” satura efektīvu izmantošanu, kā arī ieteikumi veselības veicināšanai un slimību profilaksei.

Kopumā ir sagatavoti 1200 šādi komplekti izplatīšanai ģimenēm 14 grūti sasniedzamās vietās, tostarp Hersonas apgabalā un citos frontes apgabalos. Katrs komplekts ir paredzēts divu cilvēku veselības atbalstam sešu mēnešu garumā, un tajā ir preces, kuru uzglabāšanas laiks ir ilgāks par 24 mēnešiem. Pēc šo “aptieciņu” izplatīšanas tiks veikta situācijas izpēte, lai novērtētu šīs iniciatīvas ietekmi.

 

Sagatavoja Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*