Sākums » Jaunākie raksti » PVO un ASV veselības aizsardzības iestādes novēro jaunu Covid-19 variantu

PVO un ASV veselības aizsardzības iestādes novēro jaunu Covid-19 variantu

Pasaules Veselības organizācija (PVO) un ASV veselības aizsardzības iestādes rūpīgi novēro jaunu Covid-19 paveidu, bet pašlaik nav zināms, kāda varētu būt tā iespējamā ietekme, paziņojušas iestādes.

PVO klasificēja jauno variantu BA.2.86 kā vienu no novērojamajiem variantiem, kuram ir vairāk nekā 30 mutāciju pīķa proteīnā, norādīts 17.augustā publiskotajā biļetenā par pandēmiju. Šis Covid-19 paveids ir konstatēts Izraēlā, Dānijā un ASV.

Arī ASV Slimību kontroles un profilakses centrs (CDC) sociālajā platformā “X” paziņoja, ka rūpīgi uzrauga šo variantu.

“BA.2.86 mutāciju iespējamā ietekme pašlaik nav zināma, un tā tiek rūpīgi izvērtēta,” norādīja PVO, kas pašlaik uzrauga vairāk nekā desmit Covid-19 variantus un to izcelsmi.

Lielākā daļa valstu, kas bija izveidojušas vīrusa uzraudzības sistēmas, ir pārtraukušas to darbību, secinot, ka vīrusa izplatība vairs nav tik nopietna un tāpēc nevar attaisnot šo sistēmu radītos izdevumus. Taču PVO šo rīcību ir nosodījusi, tā vietā aicinot veikt pastiprinātu uzraudzību.

Pēdējā pārskata periodā no 17.jūlija līdz 13.augustam tika konstatēti vairāk nekā 1,4 miljoni jaunu Covid-19 gadījumu un ziņots par vairāk nekā 2300 nāves gadījumiem. Salīdzinot ar iepriekšējo 28 dienu periodu, saslimšanas gadījumu skaits pieauga par 63%, bet nāves gadījumu skaits samazinājās par 56%, teikts PVO paziņojumā.

Avots: LETA-AFP

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*