Sākums » Farmācija » Ražuks: ES ir zāļu cenu mazināšanas priekšvakarā
Ražuks: ES ir zāļu cenu mazināšanas priekšvakarā

Ražuks: ES ir zāļu cenu mazināšanas priekšvakarā

Politiķiem ir sajūta, ka Eiropas Savienība (ES) ir zāļu cenu mazināšanas priekšvakarā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” teicis Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas priekšsēdētājs Romualds Ražuks.

Viņš norādījis, ka cenu griestu noteikšana ir iespējama tikai ES līmenī, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA. “Lai to panāktu, mēģināsim visu valstu politiķu balsis apvienot.” Tam, ka šāds solis ir iespējams, esot situācija ar mobilo tālruņu viesabonēšanu, teicis politiķis.

Viņš arī norādījis, ka cenu samazināšana esot iespējama, jo zāļu tirgotāji sākumā prasot divreiz lielāku cenu par to, pie kuras sarunu ceļā nonāk. Viņš arī piebildis, ka šajā jomā korupcijas riski esot milzīgi, jo naudas summas, kas apgrozās, ir lielas.

Kā ziņots, Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē deputāti pauduši, ka zāļu ražotājiem jābūt pretimnākošiem jauno kompensējamo medikamentu izmaksu samazināšanā.

Pēc Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) ieteikumu prezentācijas un to apspriešanas deputāts, Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš pārmetis, ka no ražotāju puses cenas inovatīvajām zālēm netiek samazinātas. SIFFA pārstāvji apakškomisijas sanāksmē snieguši ieskatu par iemesliem jauno vai inovatīvo medikamentu vājai pieejamību Latvijā, piemēram, SIFFA uzsvērusi, ka finansiālās līdzdalības līgumi zāļu valsts kompensēšanai neparedz atsevišķi izdalīt pievienotās vērtības nodokli (PVN), kā rezultātā ražotāji esot spiesti maksāt dubulto PVN. Ražuks norādījis, ka par iespējām veikt izmaiņas šajā jautājumā būs nepieciešama saruna ar Finanšu ministrijas pārstāvjiem.

Tāpat asociācijas pārstāvji norādījuši, ka tiek kavēta bioloģisko zāļu regulējuma ieviešana. Parlamentāriete, Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča aicinājusi SIFFA pārstāvjus piedāvātās izmaiņas attiecīgajos Ministru kabineta noteikumos nosūtīt apakškomisijai, lai ar tām varētu iepazīties arī deputāti.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*