Sākums » Farmācija » Rebenoks tiesā un UR apstrīdējis lēmumu reģistrēt pie jauno “Olainfarm” padomi

Rebenoks tiesā un UR apstrīdējis lēmumu reģistrēt pie jauno “Olainfarm” padomi

Zāļu ražotāja AS “Olainfarm” bijušais padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks vērsies tiesā un Uzņēmumu reģistrā (UR), apstrīdot lēmumu reģistrēt pie uzņēmuma ieejas iecelto padomi, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Kā paudis bijušais uzņēmuma padomes priekšsēdētājs, viņš un citi “Olainfarm” akcionāri vērsušies Zemgales rajona tiesā, un lielākās cerības liek uz UR lēmumu. Rebenoks netic, ka tiesa spēs lietu izskatīt pietiekami ātri.

Arī bijušais “Olainfarm” padomes loceklis Mārtiņš Krieķis norādījis, ka vērsīsies UR un Zemgales rajona tiesā saistībā ar UR lēmumu reģistrēt pie uzņēmuma ieejas notikušo akcionāru sapulci.

Krieķis gan piebildis, ka, ņemot vērā tieslietu ministra Jāņa Bordāna publiski pausto, visticamāk, lēmums netiks pieņemts ātri, kā arī nebūs pozitīvs.

Abi – Rebenoks un Krieķis – pauduši bažas par uzņēmumā notiekošo, tostarp par dažādu speciālistu atlaišanu, kā arī rūpnīcas finansiālo stāvokli. Abi izteikuši arī bažas par uzņēmuma nākotni kopumā.

Tikmēr “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Lauris Macijevskis aģentūrai LETA norādījis, ka koncerna darbībā vērojams tieši pretējais – koncerns veiksmīgi strādā, tostarp stiprinot kolektīvu ar jauniem un profesionāliem speciālistiem. Piemēram, nesen “Olainfarm” vadības komandai pievienojies Jānis Dubrovskis, lai rūpētos par investoru attiecību jomu.

Kā ziņots, 1.aprīlī UR iesniegti dokumenti par trim “Olainfarm” akcionāru sapulcēm, no kurām iestāde 2.aprīlī apstiprināja izmaiņas “Olainfarm” padomes sastāvā, kuras veica akcionāri, kam kopumā pieder 61,5% akciju. Akcionāri bija lēmuši, ka padomi turpmāk vadīs ekonomists Gundars Bērziņš, bet tajā būs arī Jānis Buks, Kārlis Krastiņš, Andrejs Saveļjevs un Haralds Velmers.

UR tika iesniegti dokumenti par vēl divām šajā datumā notikušām akcionāru sapulcēm, tomēr saistībā ar dažādām UR konstatētajām nepilnībām dokumentācijā abiem izmaiņu pieteicējiem dots laiks līdz 1.jūlijam tās novērst. Vienā no sapulcēm, pēc iesniegtajos dokumentos atrodamās informācijas, piedalījušies akcionāri, kuriem kopumā pieder 72,58% akciju, bet otrā – akcionāri, kuriem pieder 0,00028% akciju.

“Olainfarm” jaunieceltā padome 4.aprīlī veica izmaiņas kompānijas valdes sastāvā, tostarp par uzņēmuma valdes priekšsēdētāju iecēla Lauri Macijevski.

Atbilstoši padomes lēmumam no amata tika atbrīvots līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Oļegs Grigorjevs, kā arī valdes locekļi Mihails Raizbergs un Vladimirs Krušinskis, bet darbu “Olainfarm” valdē turpina Veronika Dubicka, Raimonds Tereņtjevs, Mārtiņš Tambaks un aprīļa sākumā valdē ieceltais Macijevskis. Vienlaikus valdē no jauna iecelta “Olainfarm” lielākā akcionāra “Olmafarm” vadītāja Milana Beleviča, kā arī Signe Baldere-Sildedze un Mārtiņš Pūriņš.

“Olainfarm” pārstāvji aģentūrai LETA pavēstījuši, ka padomes sēdē, uzklausot valdes locekļus, tikusi konstatēta rupja pilnvaru pārsniegšana un nepienācīga pienākumu izpilde.

“”Olainfarm” padome bija spiesta pieņemt lēmumu par izmaiņām valdē, jo, iepazīstoties ar situāciju uzņēmumā, atklājās valdes locekļu rupji pārkāpumi. Konstatēta maldinošu ziņu izplatīšana par “Olainfarm” akcionāru sastāvu, kā arī pretlikumīgi paziņojumi par iepriekš izsludinātas akcionāru ārkārtas sapulces atcelšanu. Atklājās, ka 1.aprīlī “Olainfarm” valde ir parakstījusi un iesniegusi pieteikumus Uzņēmumu reģistrā par neesošas un fiktīvas akcionāru ārkārtas sapulces norisi,” ziņojuši uzņēmuma pārstāvji.

Vienlaikus “Olainfarm” padome uzdeva valdei vērsties tiesībsargājošās iestādēs, lai pārbaudītu vai minēto valdes locekļu darbībās ir konstatējams noziedzīgs nodarījums.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.