Sākums » Farmācija » “Recipe Plus” apgalvo, ka rūpīgi sagatavojusies Covid-19 vakcīnu izvadāšanai

“Recipe Plus” apgalvo, ka rūpīgi sagatavojusies Covid-19 vakcīnu izvadāšanai

Vakcīnu pret Covid-19 izvadāšana ir sarežģīts daudzpakāpju process, kura izpildē nav pieļaujamas atkāpes no precīza algoritma, tāpēc zāļu lieltirgotava “Recipe plus” tam ir rūpīgi gatavojusies, paudis veselības uzņēmumu grupas “Repharm” padomes loceklis Dins Šmits.

Kā ziņots, AS “Repharm” holdingā ietilpstošā AS “Recipe Plus” uzvarēja iepirkumā par vakcīnu pret Covid-19 izvadāšanu Latvijā un jau sestdien uzņēmuma darbinieki veica vakcīnu pirmo pārvešanu no Valsts asinsdonoru centra uz Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu (RAKUS), lai tur 28. decembrī varētu sākt mediķu vakcināciju.

Kā aģentūru LETA informēja “Repharm” komunikācijas direktore Līga Ribkinska, kopā ar farmācijas uzņēmumu “Pfizer” un “BioNTech” izstrādātās vakcīnas pret Covid-19 pirmo daļu RAKUS tika nogādāti arī vakcinēšanai nepieciešamie palīgmateriāli – šļirces un dezinfekcijas šķīdums. Pārvešanas laikā stingri ievērots darbības protokols, tai skaitā hronometrējot komplektācijai un pārkraušanai atvēlēto laiku.

Ribinska skaidroja, ka, komplektējot vakcīnas konkrētam vakcinācijas kabinetam, tas jāpaveic dažās minūtēs, jo ir ierobežots laiks, cik ilgi vakcīnu drīkst turēt ārpus ledusskapja. Pēc uzņēmuma pārstāves paustā, šis laiks ir trīs minūtes, turpretim veselības ministre Ilze Viņķele mikroblogošanas vietnē “Twitter” norādījusi, ka šis laiks ir piecas minūtes.

“Recipe plus” šīs vakcīnas jāpiegādā kopumā desmit Latvijas slimnīcu vakcinācijas kabinetiem, kur tās +2 līdz +8 grādu temperatūrā pēc Celsija skalas var uzglabāt līdz piecām dienām, skaitot no brīža, kad vakcīnas tiek izņemtas no saldētavas. Vakcīnu sadale Latvijas ārstniecības iestādēm notiek ciešā iesaistīto valsts institūciju sadarbībā, informēja Ribinska.

“Repharm” padomes loceklis Šmits apliecinājis, ka “Recipe plus” komanda ir gatava savus resursus ieguldīt sabiedrībai tik ļoti vajadzīgā krīzes pārvarēšanas posmā. Uzņēmumam esot pieredze, aprīkojums un darbinieki, lai to kvalitatīvi izdarītu, un komanda ar entuziasmu jau ķērusies klāt šim uzdevumam.

“Vakcīnas izvadāšanu uzlūkojam kā sociālās atbildības soli. Vienā vārdā izteiktais process – izvadāšana vai piegāde – vakcīnas gadījumā ir sarežģīts daudzpakāpju process, kuram jau ir sagatavots precīzs algoritms izpildei. Atkāpes no tā nav pieļaujamas. (..) Iepriekš esam gatavojušies, papildus ieguldījuši, gan izzinot vajadzīgo informāciju, gan praktiski sagatavojoties, gan aktīvi sadarbojoties ar atbildīgajām valsts institūcijām,” norādījis Šmits.

“Recipe plus” nodrošina nepārtrauktu Latvijas medicīnas iestāžu un iedzīvotāju apgādi ar zālēm un citiem aptiekas produktiem. Zāļu lieltirgotāja krājumos ir vairāk nekā 12 000 aptiekas produktu vienību, un lieltirgotavas darbinieki ik dienas realizē līdz pat 3000 piegāžu, informēja Ribinska.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*