Sākums » Farmācija » Reģionu aptiekās izpērk sejas aizsargmaskas
Reģionu aptiekās izpērk sejas aizsargmaskas

Reģionu aptiekās izpērk sejas aizsargmaskas

Latvijas masu medijii un sociālie tīkli ziņo, ka, visticamāk, bailēs no koronavīrusa riska, daudzās aptiekās visā Latvijā izpirktas sejas aizsargmaskas. Kā ziņo laikraksts “Kurzemes Vārds”, aizsargmasku krājumus zāļu tirgotavas nevarot atjaunot, jo šo elpceļu apsēju vairs neesot arī noliktavās.

Liepājas aptiekas ziņo, ka cilvēki pērk uzreiz visu iepakojumu ar vairākām maskām. Farmaceiti apstiprina, ka ir sākusies ažiotāža, taču tā esot nepamatota. Aptieku darbinieki pieļauj, ka, iespējams, iedzīvotāji veido masku krājumus gadījumam, ja koronavīruss skars arī Latviju. Liepājnieki, piemēram, maskas pērkot un sūtot arī saviem tuviniekiem ārzemēs, kur tās arī neesot pieejamas.

Arī Jēkabpils aptiekās iedzīvotājiem nav izdevies nopirkt sejas aizsargmaskas, jo to pārdošanā neesot. Ja agrāk cilvēki pirka vienu divas maskas, tad tagad pērk kastēm, apliecinājušas Jēkabpils farmaceites.

Pilsētu ielās cilvēki ar sejas aizsargmaskām gan nav manāmi.

Epidemiologi vairākkārt uzsvēruši, ka sejas maskas jāvalkā tad, ja cilvēks ir saslimis ar kādu vīrusu slimību un grib pasargāt apkārtējos ļaudis no saslimšanas, jo vīruss izplatās no elpceļiem runājot, klepojot, šķaudot. Maskas lietošanai der tikai vienu reizi, un tās nekādā gadījumā nav paredzētas ne mazgāšanai, ne atkārtotai lietošanai. Ja maska reiz ir noņemta, tad to atpakaļ uz sejas likt nevar – jāliek atkal jauna maska. Katru reizi, kad slimnieks aizticis savu sejas masku vai to noņēmis, viņam ir ļoti rūpīgi, kārtīgi ar ziepēm jānomazgā rokas.

Sejas maskas veselam cilvēkam valkāt profilaktiskos nolūkos neesot lietderīgi, bet, aprūpējot slimnieku ar akūtu vīrusa infekciju, tās var izmantot,  masu medijos norāda speciālisti.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.