Sākums » Farmācija » “Repharm” uzņēmumu Nīderlandē reģistrējis jau pirms 10 gadiem

“Repharm” uzņēmumu Nīderlandē reģistrējis jau pirms 10 gadiem

Šī gada janvāra sākumā tika paziņots, ka, reorganizējot veselības uzņēmumu grupu “Repharm”, Nīderlandē izveidots grupas mātesuzņēmums. AS “Repharm” līdzīpašnieks Andrejs Leibovičs intervijā nacionālai informācijas aģentūrai LETA paudis, ka uzņēmums atbilstoši investīciju konsultantu ieteikumiem Nīderlandē tika izveidots jau pirms aptuveni 10 gadiem, lai sekmētu “Repharm” ieiešanu citos tirgos.

“Šobrīd nolēmām, ka pareizākais būtu šo kompāniju pārreģistrēt par mātesuzņēmumu. Kā jau ziņots, uzņēmumam plānots piesaistīt arī investoru, tostarp notiek sarunas ar vairākiem ASV investīciju fondiem. Domājam, ka tas mums ļoti palīdzēs gan esošajos tirgos saistībā ar kvalitātes uzlabošanu, jaunu tehnoloģiju ieviešanu, gan arī ieiešanu tirgos ārpus Latvijas, kuros vēl nestrādājam,” intervijā skaidro Leibovičs.

Līdz šim Nīderlandē reģistrētais uzņēmums neveica aktīvu komercdarbību, jo mērķis bijis caur to piesaistīt investoru.

“Nīderlande tradicionāli tiek uzskatīta par labu valsti, caur kuru piesaistīt investoru. Pasaulē ir pieņemts, ka Nīderlande ir bāze daudzām kompānijām, no kurienes tiek veiktas investīcijas. To mums ieteica arī “Deloitte” konsultanti, kuriem ir liela starptautiska pieredze šādu projektu attīstīšanā. Lai gan pēdējos gados Latvija arī ir daudz darījusi normatīvo aktu sakārtošanā, lai piesaistītu investorus, tomēr vienlaikus jāsaprot, ka Latvijas vārds pasaulē nav tik atpazīstams salīdzinājumā ar Nīderlandi,” skaidro Leibovičs.

“Repharm” vēlas piesaistīt starptautisku partneri, un šobrīd notiek sarunas ar vairākiem ASV investīciju fondiem. Kā skaidro Leibovičs, ASV ir daudz sasniegusi farmācijas jomā, līdz ar to tās pārstāvji varētu daudz sniegt konsultāciju, tehnoloģiju un inovāciju jomā gan esošajos, gan jaunos tirgos. Potenciālie partneri esot vairāki.

Sarunās esam tikuši diezgan tālu. Domājam, ka vienošanās varētu tikt panākta jau šogad,” domā Leibovičs.

Interesi ik pa laikam esot izrādījuši arī investori no citām valstīm, bet līdz nopietnām sarunām tas nebija nonācis, ziņo LETA.

 

www.farmacija-mic.lv

 

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.