Sākums » Farmācija » “Repharm” vadība noraida ziņas par zāļu piespiedu parakstīšanu
“Repharm” vadība noraida ziņas par zāļu piespiedu parakstīšanu

“Repharm” vadība noraida ziņas par zāļu piespiedu parakstīšanu

Latvijas sabiedrisko mediju portāls www.lsm.lv ziņo, ka farmācijas holdinga “Repharm” vadītājs Dins Šmits noraidījis Latvijas Televīzijas raidījumā “Viens pret vienu” izskanējušo informāciju, ka kādā no holdingā ietilpstošajām “Recipe Plus” poliklīnikām vadība liek ārstniecības personām nepamatoti izrakstīt preparātus pacientiem.

LTV raidījuma “Viens pret viens” Teksasas universitātes asociētais profesors, ārsts Uģis Gruntmanis pastāstījis par gadījumu, kad ārstei vienā no “Recipe Plus” poliklīnikām vadība likusi parakstīt pacientiem kādu multivitamīnu, kas tiek izplatīts holdingam piederošajās aptiekās. Gruntmanis to nosaucis par augstāko ārsta ētikas un medicīnas sistēmas ētikas pārkāpumu.

Pēc raidījuma veselības ministre Anda Čakša uzdevusi Veselības inspekcijai veikt attiecīgas pārbaudes par izskanējušo informāciju.

Holdinga “Repharm” vadītājs D.Šmits precizējis, ka zāļu lieltirgotavai “Recipe Plus” nav poliklīnikas, bet gan tie ir atsevišķi uzņēmumi, kas ietilpst vienā uzņēmumā, lai arī ir holdinga sastāvdaļas. Turklāt noliedzis preparātu nepamatotu parakstīšanu “Veselības centra apvienības” vadības spiediena dēļ.

Pēc viņa teiktā, uzņēmums aicinājis ārstus izrakstīt zāles, ņemot vērā to starptautisko, nevis firmas nosaukumu. Šmits arī norādījis, ka viņam nav bijusi saruna ar informācijas pirmavotu, tāpēc informācijas ir maz.

Holdingā “Repharm” ietilpst zāļu lieltirgotava “Recipe Plus”, AS “Sentor Farm aptiekas” un “Veselības centru apvienība”.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.