Sākums » Jaunākie raksti » “Rephine Balticum” – īpaši pakalpojumi farmācijas tirgus dalībniekiem*
“Rephine Balticum” – īpaši pakalpojumi farmācijas tirgus dalībniekiem*

“Rephine Balticum” – īpaši pakalpojumi farmācijas tirgus dalībniekiem*

Uzņēmums Rephine Balticum ieņēmis visai specifisku nišu Baltijas valstu zāļu tirgū. Tas ir teju vienīgais uzņēmums šai reģionā, kas piedāvā saņemt ārpakalpojumus zāļu ražotājiem un to pārstāvniecībām zāļu reģistrācijā, tās stratēģijas izstrādē, dokumentācijas izveidošanā, farmakovigilancē, medicīnisko ierīču un uztura bagātinātāju dokumentācijas apritē un citos pārstāvniecību darba posmos, kā arī sagatavo uzņēmumus labas ražošanas un izplatīšanas prakses sertificēšanai un auditam. Tas nozīmē: ja pārstāvniecības darbā kāds no minētiem procesiem jāveic epizodiski vai šim darbam nav paredzēta štata vieta, ir vērts izmantot Rephine Balticum pieredzējušu speciālistu palīdzību.

img_6423

Rephine Balticum atrodas Rīgā, bet izvērsis sadarbības tīklu visā Eiropā, Ukrainā, Krievijā. Kā nule notikušajā uzņēmu klientu dienā uzsvēra Rephine Balticum dibinātāja un vadītāja dr. Polina Dombure, Eiropas valstu uzņēmumi uzskata Rephine Balticum par tiltu starp Austrumeiropu un Rietumiem.

P. Dombure atzīmēja nozīmīgu sadarbību ar Vācijas firmu EXTEDO, kas tirgū ir kopš 1996. gada un ir pasaules līderis zāļu dokumentācijas elektroniskā uzturēšanā. Rephine Balticum piedāvā šīs firmas elektroniskās dokumentācijas sistēmas, kas šā gada laikā kļuvušas arvien aktuālākas sadarbībā ar Eiropas zāļu aģentūrām. Līdz pat 70% pasaules zāļu aģentūru izmanto EXTEDO programmatūru.

Minētie ārpakalpojumi pieejami jau vairākus gadus, bet jaunāks virziens ir zāļu ražotājfirmu darbiniekiem piedāvātas mācību programmas visos šajos virzienos. Pēdējos trīs gados notikušas ap 20 programmu, kuras vadījuši pasaules līmeņa nozares eksperti. Uzņēmums paredz šai virzienā strādāt vēl intensīvāk, palielinot programmu klāstu. Šo nodomu apstiprina līdz nākamā gada beigām izstrādātais kursu plāns, kas ietver 17 dažādas programmas.

Sadarbībā ar Latvijas Universitāti plānots izveidot zāļu reģistrācijas speciālistu skolu, lai mainītu esošo situāciju, kad jauniem speciālistiem jāapgūst zināšanas pašmācībā vai uzņēmuma vai ārpakalpojuma piedāvātos īslaika kursos.

img_6433

Rephine Balticum pārdošanas nodaļas vadītāja Sandra Bērziņa atzīmē, ka padziļināts zāļu reģistrācijas kurss ir lietderīgs jau pieredzējušiem zāļu reģistrētājiem – procesā ir gana daudz nianšu, kuras var paslīdēt garām pat ilgā laikposmā un to ieviešana praksē var padarīt darbu krietni ērtāku, bet uzņēmums iegūst augstāku darba efektivitāti. Vēl viens aspekts ir reģistrācijas speciālistu izolētība un ieslīgšana rutīnā, jo ikdienā dažādu uzņēmumu speciālisti parasti nesazinās, bet kursu laikā vērojama ļoti dzīva apmaiņa ar pieredzi un dalīšanās ar problēmām, līdz ar to kursi ir ne tikai zināšanu avots, bet arī profesionāla un psiholoģiska atbalsta gūšanas vieta.

S. Bērziņa atzīmēja 2019. gadā ieviešamo jauno Eiropas Savienības līmeņa prasību – serializāciju, kas ir īpašs, pret viltojumiem drošs marķējums. Šī procesa nodrošināšana prasīs jauna veida dokumentāciju un gatavību, un par to varēs vairāk uzzināt atsevišķā Rephine Balticum piedāvātā kursā jau šī gada beigās.

Baltijas tirgum pavisam jauns produkts ir programma Pharmalead Nova, kas ietver vairākus moduļus un paredzēta farmācijas uzņēmumu augstākā līmeņa vadītājiem. Programma izveidota sadarbībā ar Stokholmas ekonomikas augstskolu, notiks šīs skolas telpās, to vadīs augstskolas profesori un pieaicināti eksperti no Eiropas. Viens no moduļiem noritēs Itālijā, ietverot sevī 100 gadus vecas, taču GMP sertificētas ražotnes apmeklējumu.

img_6440

Kādēļ gan zāļu ražotājiem ir būtiski noslīpēt savu darbinieku zināšanas un būt perfektiem sadarbībā ar valsts institūcijām? Klientu dienas vieslektors Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors, sociālantropologs Roberts Ķīlis vedināja domāt, ka konkurence pastāv ne tikai zāļu ražotāju vidū, kas īpaši saasināsies pēc pāris gadiem, kad ļoti daudzām oriģinālzālēm beidzas patenta aizsardzības laiks, bet šiem uzņēmumiem uz pēdām min arī tehnoloģiju ražotāji, kas cenšas pārdot arvien jaunas viedierīces, kas palīdz cilvēkam pārzināt organisma funkcijas, kļūt informētākiem, līdz ar to veselākiem un neatkarīgākiem no zāļu lietošanas. Konkurence kļūst par arvien lielāku dzinējspēku – zāļu ražotājiem jātop par perfektiem tirgus dalībniekiem, bet esošā situācijā galvenais trumpis ir kompetenti, izglītoti darbinieki, kas labi orientējas gan normatīvo aktu prasību, gan zāļu tirgus līkločos.

Šeit pieejama sīkāka informācija par tuvākajā laikā rīkotajiem kursiem:

Argumentācijas māksla

Advanced GDP and serialisation Course

Advanced Regulatory Affairs in EU Course

Mērķtiecīga pārdošana

Pharmalead_nova

 

Sagatavoja Olita Zariņa

O.Zariņas foto.

www.farmacija-mic.lv

*Apmaksāta publikācija.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*