Sākums » Jaunākie raksti » Rīgas 1.medicīnas koledžas direktorei par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu piespriež sodu

Rīgas 1.medicīnas koledžas direktorei par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu piespriež sodu

Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā marta vidū bijušajai Rīgas 1.medicīnas koledžas direktorei Inesei Bungai par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu piespriedusi nosacītu cietumsodu uz diviem gadiem un trīs mēnešiem, kā arī naudas kompensāciju par labu Rīgas 1.medicīnas koledžai 55 156 eiro apmērā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Prokuratūras pārstāve Laura Majevska iepriekš, neminot apsūdzētās personas vārdu, aģentūru LETA informēja, ka laika posmā no 2011. līdz 2017.gadam apsūdzētā, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, mantkārīgā nolūkā, bez īres līguma noslēgšanas dzīvoja koledžas studentu dienesta viesnīcas ēkā Rīgā, Tomsona ielā 39, savām personīgajām vajadzībām izmantojot vairākas telpas. Par dzīvošanu viņa nemaksāja noteikto īres maksu. Tāpat apsūdzētā atļāva, lai dienesta viesnīcas telpās bez maksas uzturas viņas radinieki un citas personas.

Tādā veidā valstij tika nodarīti zaudējumi 55 156 eiro apmērā.

Persona apsūdzēta arī par piesavināšanās atbalstīšanu, proti, viņa pieļāva, ka citas personas vairākas reizes izmantoja koledžai izsniegto degvielas uzpildes karti. Kopā viņa atbalstīja piesavināšanos gandrīz 400 eiro apmērā.

Saskaņā ar lēmumu par lietas nodošanu tiesai persona apsūdzēta arī par grāmatvedības dokumentu viltošanu. Proti, tika viltoti grāmatvedības organizācijas dokumenti, kas apliecina koledžas transportlīdzekļa izmantošanas pamatotību un izdevumus, kā arī parakstīti dokumenti, kuros bija patiesībai neatbilstošas ziņas.

Vēl vienā epizodē persona apsūdzēta par piesavināšanos nelielā apmērā, proti, viņa parakstījusi dokumentu par nesaņemtu pakalpojumu, tas ir, par sporta nodarbībām, kuras koledžā nebija notikušas, nodarot iestādei materiālo kaitējumu 300 eiro apmērā.

Bez Bungas uz apsūdzēto sola sēdusies arī viņas meita Linda Bunga, koledžas agrākā grāmatvede Lilija Golovača un Kora Resnā.

Resnā sodīta ar divu gadu nosacītu cietumsodu. Savukārt Bungas meitai un Golovačai piespriests sabiedriskai darbs uz 100 stundām.

Jau ziņots, ka 2017.gada 18.decembrī Izglītības un zinātnes ministrijā izdots rīkojums par koledžas direktores Bungas atstādināšanu. Rīkojums izdots, pamatojoties uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pieņemto lēmumu par drošības līdzekļa piemērošanu.

Kā liecina informācija Valsts prezidenta mājaslapā, 2009.gadā Bungai par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas profesionālās veselības aprūpes izglītības sistēmas attīstībā un jauno veselības aprūpes speciālistu sagatavošanā piešķirts IV šķiras Atzinības krusts.

Valsts kontrole (VK) 2018.gada pavasarī, atsaucoties uz KNAB sniegto informāciju, vēstīja, ka birojā 2017.gada nogalē ir sākts kriminālprocess par Rīgas 1.medicīnas koledžas darbinieces dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, jo darbiniece ilglaicīgi izmantojusi vairākas telpas dienesta viesnīcā Rīgā, Tomsona ielā 39, par tām īres maksu nemaksājot.

VK revīzijā aplēsts, ka laika posmā no 2004.gada 1.janvāra līdz 2018.gada 14.martam Rīgas 1.medicīnas koledžas darbiniece par telpu izmantošanu privātām vajadzībām nav veikusi īres maksājumus par kopējo summu 48 270 eiro apmērā.

Tiesā atrodas arī cita ar Bungu saistīta krimināllieta par dienesta viltojumu. Bunga tiek apsūdzēta pēc Krimināllikuma 327.panta otrās daļas. Par šādu nodarījumu viņai draud brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīga brīvības atņemšana, probācijas uzraudzība un sabiedriskais darbu vai naudas sods, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos uz laiku līdz trim gadiem. Tiesas sēde nozīmēta 27.novembrī plkst.15.30.

2019.gada 1.jūlijā Rīgas 1.medicīnas koledža tika reorganizēta un turpmāk pastāv kā Latvijas Universitātes aģentūra.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*