Sākums » Jaunākie raksti » Rīgas 1.slimnīcas iepirkumu lietā aizturēts slimnīcas valdes loceklis Sevastjanovs

Rīgas 1.slimnīcas iepirkumu lietā aizturēts slimnīcas valdes loceklis Sevastjanovs

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par “Rīgas 1.slimnīcas” iepirkumiem aizturējis slimnīcas valdes locekli un Rīgas domes deputātu no partiju apvienības “Saskaņa” Genādiju Sevastjanovu, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

KNAB veicis kratīšanu slimnīcā.

Likums paredz, ka personu var aizturēt līdz 48 stundām. Pēc tam, ja nepieciešams jālemj par drošības līdzekļa piemērošanu. Bargākais drošības līdzeklis ir apcietinājums par kuru pēc izmeklētāja ierosinājuma lemj tiesa. Aģentūra LETA ziņo, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā līdz šim nekādi ierosinājumi nav saņemti.

Procesa virzītājs pašlaik izvērtē, kādi drošības līdzekļi būtu piemērojami kriminālprocesā aizturētajām personām. Patlaban izmeklēšanas interesēs detalizētāku informāciju par sākto kriminālprocesu, tostarp, par iesaistītajām personām, KNAB nevarot sniegt.

Kā vēstīja raidījums “TV3 Ziņas” neoficiāla informācija liecina, ka aizturēts arī ar iepirkumiem saistīts slimnīcas darbinieks un kādas būvkompānijas pārstāvis.

Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs norādījis, ka patlaban pašvaldībai esot pārāk maz informācija par sākto kriminālprocesu, lai lemtu par kādām iekšējām izmeklēšanām slimnīcā.

Burovs norādījis, ka Sevastjanovam pilnībā uzticas un viņam esot grūti iedomāties, ka deputāts varētu būt iesaistīts kādos pārkāpumos. “Varbūt juridiski kādi papīri tika nepareizi sakārtoti, taču ne vairāk. Kad 2009.gadā slimnīca bija uz likvidēšanas sliekšņa, tieši viņš iestājās par tās saglabāšanu,” paudis domes vadītājs.

Viņš vairākkārt norādījis, ka no KNAB nav saņemta nekāda detalizēta informācija par notiekošo, taču process varētu būt saistīts ar remontdarbiem, ko organizējusi pati slimnīca, nevis dome.

“Cik zinu, tad aizturētās personas var būt aizturētas 48 stundas. Kad noskaidrosim, kāds aizturētajiem šajā lietā ir piemērots statuss un vai ir noteikti kādi ierobežojumi veikt darba pienākumus, tad arī lemsim par turpmāko slimnīcas darba organizāciju,” teicis Burovs, kurš gan nezinot, kas ir pārējās abas aizturētās personas.

Jau ziņots, ka KNAB kādā kriminālprocesā pirmdien veicis kratīšanu pašvaldības SIA “Rīgas 1.slimnīca” un aizturējis trīs personas. Kriminālprocess sākts 5.aprīlī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dokumentu viltošanu.

Krimināllieta saistīta ar aizdomām, ka “Rīgas 1.slimnīcas” amatpersona, iespējams, ļaunprātīgi izmantojusi dienesta stāvokli, noslēdzot līgumus iepirkumos, un ka būvdarbu veicējs, iespējams, viltojis dokumentus par veiktajiem būvdarbiem.

Lietā veiktas 12 kratīšanas, tostarp, pie Sevastjanova.

Rīgas 1.slimnīca pilnībā pieder Rīgas domei. Slimnīcas valdē strādā Natālija Zlobina, Andrejs Pavārs un Sevastjanovs. Zlobina ir Sevastjanova meita.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.