Sākums » Farmācija » “Rigvir” finansētais fonds izslēgts no Eiropas Vēža pacientu organizācijas

“Rigvir” finansētais fonds izslēgts no Eiropas Vēža pacientu organizācijas

Holdinga “Rigvir” finansētais Ainas Mucenieces Viroterapijas fonds izslēgts no Eiropas Vēža pacientu organizācijas (ECPC) biedru saraksta, nacionālai informācijas aģentūrai LETA apstiprinājusi organizācijas pārstāve Anna Reka.

Reka norādījusi, ka lēmums saistīts ar to, ka Viroterapijas fonds neatbilst organizācijas biedra kritērijiem, kā arī fonds strādājot pretrunā ar asociācijas statūtiem. ECPC vēstulē aicinājusi Viroterapijas fondu no savas mājaslapas izņemt jebkuras atsauces uz Eiropas pacientu organizāciju.

Kā aģentūru LETA informējusi viena no bloga “RigvirFacts.com” autoriem Austra Muižniece, Eiropas Vēža pacientu organizācija izslēgusi fondu no savu biedru saraksta, reaģējot uz “pilsonisko aktīvistu” vēstuli, kurā fondam pārmesti statūtu un pievienošanās noteikumu pārkāpumi.

Muižniece informējusi, ka “RigvirFacts.com” bloga autori bija nosūtījuši vēstuli Eiropas Vēža pacientu koalīcijai, kurā apgalvoja, ka “Rigvir” finansētais un līdzīpašnieku dibinātais Viroterapijas fonds, uzdodoties par vēža slimnieku tiesību aizstāvi, esot iefiltrējies šajā Eiropas organizācijā.

Pēc Muižnieces teiktā, ECPC direktore solījusi steidzami izskatīt šo jautājumu valdes sēdē, un jau nākamajā dienā esot paziņots, ka ECPC nekavējoties izslēdz Viroterapijas fondu no savu biedru rindām.

Ainas Mucenieces Viroterapijas fonda izpilddirektore Ainita Kamša aģentūrai LETA paudusi, ka iestāšanās ECPC esot bijusi pacientu iniciatīva.

Kamša atzīmējusi, ka uzreiz pēc iestāšanās, pēc ECPC uzaicinājuma viesoties Briselē jūnija sākumā organizācijas ikgadējā kongresā, fondam bija iespēja uzstāties ar priekšlasījumu par fonda mērķiem un uzdevumiem. “Latvija ir Eiropā un tieši onkolītisko viroterapiju saņēmušie pacienti arī ir tie, kuri tiek pārstāvēti Eiropā šāda veida lietussarga organizācijā,” teikusi Kamša.

Viroterapijas fonda izpilddirektore papildinājusi, ka iestāšanās notikusi atklāti un godīgi, jo fonda mērķi – palīdzēt vēža pacientiem Eiropā – ir vieni un tie paši. “Mēs esam kontaktējušies ar ECPC, lai skaidrotu konkrētās informācijas izcelsmi,” uzsvērusi Kamša.

Vienlaikus viņa norādījusi, ka patlaban fonds saņēmis oficiālo vēstuli par sadarbības pārtraukšanu, tomēr vēstulē minētie iemesli esot “pārāk plaši, lai saprastu”, kāpēc tieši biedra statuss organizācijā pārtraukts. Tāpat Viroterapijas fonds satraukts par to, ka organizācija uzklausījusi trešo pušu viedokļus, taču nav sazinājušies ar pašu fondu.

Kamša norādījusi, ka patlaban Viroterapijas fonds cer sagaidīt no ECPC plašāku skaidrojumu par biedra statusa izbeigšanu.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*