Sākums » Farmācija » “Rigvir grupa” paziņo par zāļu “Rigvir” izplatīšanas apturēšanu uz laiku

“Rigvir grupa” paziņo par zāļu “Rigvir” izplatīšanas apturēšanu uz laiku

Biotehnoloģiju uzņēmums “Rigvir grupa” pēc savas iniciatīvas pieņēmis stratēģisku lēmumu uz laiku apturēt nacionālajā reģistrācijas procedūrā reģistrēto zāļu “Rigvir” izplatīšanu Latvijas teritorijā, saglabājot spēkā esošo reģistrāciju.

Kā paziņojumā masu medijiem skaidro uzņēmuma pārstāvji, lēmuma pamatā esot finansiāli apsvērumi, proti, zāļu “Rigvir” nerentabla izplatīšana Latvijā. Uzņēmuma finanšu kapacitāte šobrīd esot ierobežota, lai vienlaikus nodrošinātu gan Eiropas centralizētās reģistrācijas prasību izpildi, gan papildu administratīvo prasību izpildi turpmākai zāļu izplatīšanai Latvijā. Lēmuma pamatā nav nekādi ārkārtas apstākļi, un tas nav saistīts ar riskiem iedzīvotāju veselībai, uzsver uzņēmums.

“Šāds lēmums ir loģisks un ekonomiski pamatots solis, kas ļauj koncentrēt investīcijas un administratīvos resursus uz Eiropas Zāļu aģentūras (EMA) saskaņotā pētījumu plāna izpildi, lai varētu tikt uzsākti 2. fāzes pētījumi EMA zonā, rezultātā nodrošinot zāļu “Rigvir” centralizētu reģistrāciju. Vienlaikus uzņēmuma akcionāriem un man šis ir personīgi smags lēmums, jo tas ietekmēs daudzus Latvijas pacientus un veselības aprūpes sistēmu kopumā,” norāda “Rigvir grupas” valdes priekšsēdētājs Jurģis Auziņš. Šī izšķiršanās gan nākšot par labu “Rigvir” un viroterapijas attīstībai un dzīvotspējai ilgtermiņā, uzskata uzņēmuma vadība. “Šobrīd nav mūsu spēkos uzturēt visus attīstības virzienus, mēs ejam turp, kur gan uzņēmums, gan “Rigvir”, gan sabiedrība laika gaitā varēs gūt maksimālo atdevi un labumu,” paziņojumā presei uzsver Auziņš.

Par šo lēmumu jau informēta Veselības ministrija, Veselības inspekcija un Zāļu valsts aģentūra, kam lūgts nelikt šķēršļus šobrīd krājumos esošo zāļu realizācijai, lai nodrošinātu esošajiem pacientiem uzsāktās terapijas nepārtrauktību.

Uzņēmums paredz, ka minētais lēmums var atstāt ietekmi arī uz valsts veselības budžetu, tajā skaitā ilgtermiņā, jo līdz šim “Rigvir” nodrošināja ārstēšanos 60-70% melanomas pacientu, kuri izmantoja valsts kompensētos medikamentus. Medikaments valstij kopumā izmaksājis aptuveni 250 000 eiro gadā. Uzņēmums arī norāda, ka nodokļos samaksājis ap 750 000 eiro. Lai šo nišu aizpildītu ar citiem medikamentiem, valstij var papildus nākties tērēt vairākus miljonus eiro ik gadu, pacientiem sākot ārstēties jau vēlākās vēža stadijās, jo citu medikamentu agrīnai melanomas ārstēšanai saskaņā ar vadlīnijām pašlaik pasaulē nav, apgalvo “Rigvir” ražotājs.

Līdz ar šo uzņēmuma lēmumu darbību aptur arī Ainas Mucenieces viroterapijas fonda palīdzības pamatprogramma, kas līdz šim sniegusi palīdzību Latvijas vēža pacientiem. Tāpat “Rigvir grupa” uz laiku vairs nefinansēs stipendiju programmas skolēniem.

Pērn uzsākta uzņēmuma restrukturizācija, parveidojot to par biotehnoloģiju uzņēmumu, vairāk resursu novirzot produkta starptautiskai attīstībai un vīrusa substances ražošanai. Īstenojot šos plānus, pērnā gada novembrī ekspluatācijā tika nodota Baltijā modernākā specializētā vīrusu ražotne, kurā pavisam ieguldīti 2,6 miljoni eiro, kā arī pārdota klīnika un Starptautiskais Viroterapijas centrs. Šogad uzsākts vīrusa aktīvās substances laboratorijas sertifikācijas process, kā arī notiek aktīva Eiropas Savienības fondu piesaiste un nule uzsākts pirmais starptautiskais investīciju piesaistes posms, lai uzņēmums spētu īstenot saskaņoto pētījumu programmu, informē “Rigvir” pārstāvji.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.