Sākums » Ārzemēs » “Roche” – ilgtspējīgākais veselības aprūpes nozares uzņēmums Dow Jones indeksā
“Roche” – ilgtspējīgākais veselības aprūpes nozares uzņēmums Dow Jones indeksā

“Roche” – ilgtspējīgākais veselības aprūpes nozares uzņēmums Dow Jones indeksā

Dow Jones ilgtspējas indekss (DJII) jau sesto gadu pēc kārtas atzinis farmācijas uzņēmumu “Roche” par grupas līderi ilgtspējā farmācijas, biotehnoloģiju un dzīvības zinātņu nozarē. Tas iekļauj “Roche” starp labākajiem 10% no visu nozaru pētītajiem uzņēmumiem.

Iekļaušana DJII balstīta uz padziļinātu kompānijas darbības analīzi ekonomikā, sociālajā un vides jomā, izvērtējot tādus jautājumus, kā korporatīvā pārvaldība, ieinteresēto personu iesaiste, riska pārvaldība, piegādes ķēžu standarti un darba vide. DJII kļuvis par galveno atskaites punktu investoriem, kas savu produktu portfeļu veidošanā ņem vērā  ilgtspējas apsvērumus.

Šī gada DJII izvērtēšanā “Roche” saņēmis augstāko novērtējumu nozarē vairākās jomās. Tas ietver vērtējumu par uzņēmuma attiecībām ar klientiem, piegādes ķēžu organizēšanu, kā arī to, kā uzņēmums ar saviem produktiem un pakalpojumiem palīdz mazināt veselības aprūpes slogu. “Roche” arī saņēmis augstākās atzīmes gandrīz visās darbinieku iesaistes jomās, tai skaitā darbinieku attīstībā, cilvēktiesību ievērošanā un labu talantu piesaistīšanā un noturēšanā.

2009. gadā “Roche” ieviesa vairākus piecu gadu korporatīvos mērķus un galvenos darbības rādītājus, lai novērtētu progresu. To vidū ieviests diversitātes jeb daudzveidības mērķis, lai vismaz par 50 procentiem palielinātu vadošajos amatos strādājošo sieviešu skaitu, kā arī energoefektivitātes mērķis, lai līdz 2014. gada beigām samazinātu enerģijas patēriņu un par 10% palielinātu energoefektivitāti. Diversitātes mērķi “Roche” sasniedza jau līdz 2013. gada beigām, bet enerģijas mērķi – jau 2012. gadā. Uzņēmums arī aktīvi strādā ar valstu valdībām, veselības aprūpes profesionāļiem, nevalstiskajām un citām organizācijām pie vairāk kā 100 iniciatīvu īstenošanas visā pasaulē, lai uzlabotu pieejamību medikamentiem un diagnostikai.

Divpadsmito  gadu pēc kārtas “Roche” iekļauts FTSE4Good Index Series, kas mēra to uzņēmumu darbību, kas atbilst pasaulē atzītiem korporatīvās atbildības standartiem, un “Roche” konsekventi tiek atzīta par vienu no labākajām darba vietām visā pasaulē, ziņo uzņēmuma pārstāvji.

Tikmēr Itālijas varasiestādes pieprasījušas vairāk nekā 1,2 miljardus eiro kompensācijās no trīs farmācijas gigantiem, tai skaitā “Roche”, par savstarpēju vienošanos ierobežot konkurentu medikamenta pārdošanu, informē farmācijas ziņu portāls www.FiercePharma.com. Itālijas apsūdzības skar arī uzņēmumus “Pfizer” un “Novartis”. Zāļu ražotāji noraida pret viņiem vērstās apsūdzības.

Elīna Badune

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*