Sākums » Farmācija » RSU aicina studēt programmā “Rūpnieciskā farmācija”
RSU aicina studēt programmā “Rūpnieciskā farmācija”

RSU aicina studēt programmā “Rūpnieciskā farmācija”

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina studēt 2. līmeņa profesionālajā studiju programmā “Rūpnieciskā farmācija”.

Programma tiek realizēta kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), daļa studiju kursu tiek apgūti kopā ar RTU ķīmijas tehnoloģijas programmas studējošajiem.  Studiju programma ir paredzēta rūpnieciskā farmaceita kvalifikācijas iegūšanai. Tās ilgums ir 1,5 gadi (trīs semestri), tās sastāvā ir sešus mēnešus ilga prakse zāļu ražošanas uzņēmumos – AS “Olainfarm” un AS “Grindeks”. Studiju programmas “Rūpnieciskā farmācija” mērķis ir sniegt iespēju iegūt padziļinātas zināšanas par zāļu formu izstrādi un ražošanu, kvalitātes kontroli, reģistrācijas dokumentācijas izstrādi un izplatīšanu un pētnieciskās iemaņas, kas līdz ar spēju pielietot tās praksē zāļu ražošanas uzņēmumos nodrošinātu rūpnieciskā farmaceita kvalifikāciju.

2017./2018. akadēmiskajā gadā studiju programmā ir 10 valsts budžeta finansētas studiju vietas.

Lekcijas un nodarbības notiks vienu pilnu darba dienu un divus darba dienu vakarus nedēļā, un sestdienās.

Uzņemšanas prasības:

  • iepriekš iegūtā izglītība – 2. līmeņa profesionālā augstākā izglītība farmācijā (farmaceita grāds) vai tai pielīdzināma augstākā izglītība (veselības zinātņu maģistra grāds farmācijā);
  • dzīves gājuma apraksts (CV).

Programma ietver studiju kursus par zāļu formu izstrādi un ražošanas tehnoloģiskajām metodēm, liela apjoma sintēzes pamatprincipiem, prasībām ražošanas telpu iekārtojumam, iekārtu darbības principiem un izmantošanas iespējām.

1. studiju gadā tiek apgūta ārstniecības vielu ķīmija un tehnoloģija (realizē RTU), farmaceitisko preparātu tehnoloģija (realizē RTU), zāļu reģistrācija, gatavās zāļu formas, farmaceitiskais mārketings, patentzinības, laba ražošanas prakse. 1.studiju gada otrais semestris un 2. studiju gada pirmais semestris veltīts praksei rūpnieciskajā farmācijā zāļu ražošanas uzņēmumos, studiju noslēgumā jāizstrādā pētnieciskais darbs, jānokārto valsts pārbaudījums.

Rūpnieciskā farmācija ir starpdisciplināra joma, studijas šajā programmā ļauj paplašināt tradicionālās farmaceita kompetences un rast jaunus izaicinājumus farmaceitiskajā rūpniecībā, norāda RSU pārstāvji.

Uzņemšana pagarināta līdz 25. augustam Rīgā, Dzirciema ielā 16. Elektroniskā reģistrēšanās studijām un papildu informācija: www.rsu.lv.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.