Sākums » Jaunākie raksti » RSU notiks ceturtā Medicīnas tiesību konference ar rekordlielu dalībnieku skaitu
RSU notiks ceturtā Medicīnas tiesību konference ar rekordlielu dalībnieku skaitu

RSU notiks ceturtā Medicīnas tiesību konference ar rekordlielu dalībnieku skaitu

Ceturtdien, 6. jūnijā, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) jau ceturto gadu norisināsies Latvijā vienīgā Medicīnas tiesību konference, kurai šogad ir pieteikušies vairāk nekā 700 klausītāji. Konferences mērķis ir ne tikai aktualizēt izaicinājumus medicīnas tiesību jomā un pacientu un ārstu attiecībās, bet arī sniegt priekšlikumus apspriesto problēmjautājumu risināšanai.

Medicīnas tiesību konference ir starpdisciplināra un pulcē dažādu profesiju pārstāvjus: ārstniecības personas, ārstniecības atbalsta personas, tiesību zinātņu speciālistus, juristus, advokātus, prokurorus, tiesnešus, uzņēmējdarbības un citu profesiju pārstāvjus.

Konferences autore, RSU Sociālo zinātņu fakultātes dekāne, asociētā profesore Karina Palkova paziņojumā presei uzsver: “Medicīnas tiesību konference ir kļuvusi par būtisku notikumu veselības nozarē strādājošiem, tiesu sistēmai piederīgiem juristiem, kā arī pētniekiem. Šogad konferencē tiks pārrunāti ne tikai sarežģītāki un aktuālākie jautājumi, kas skar ārstniecības personu tiesību aizsardzību, bet arī konstitucionāli svarīgi jautājumi, kas skar gan valsts valodas lietošanas obligātumu ārstniecības procesā, gan arī cilvēktiesību ievērošanu ārstniecības personu darba vidē, konstatējot mobinga un bosinga pazīmes. Ne mazāk nozīmīgs jautājums, kas tiks izcelts gaismā, ir atbildības pastiprināšana par uzbrukumiem ārstniecības personām. RSU Sociālo zinātņu fakultāte ir Medicīnas tiesību ekspertu centrs. Tas nozīmē, ka mūsu uzdevums ir stiprināt medicīnas tiesības, attīstīt tās, nodrošināt Medicīnas tiesību jomā aktualitāšu analīzi un problēmrisinājumu sniegšanu gan pacientiem, ārstniecības personām, tiesu sistēmai piederīgo profesiju pārstāvjiem, gan citiem interesentiem.”

Nozīmīgas tēmas, kas tiks apspriestas, ietvers: kriminālatbildības pastiprināšana par uzbrukumiem ārstniecības personām, Pacientu tiesību likuma grozījumi par valsts valodas lietošanu ārstniecības iestādēs, ārstniecības personu cieņa un goda aizsardzības u. c.

RSU tiesību zinātnes doktore Laura Šāberte konferencē uzstāsies ar tēmu “Atbildības pastiprināšana par uzbrukumiem ārstniecības personām: vai grozījumi Krimināllikuma 269. pantā ir nepieciešami”. L. Šāberte norāda: “Latvijā šobrīd tiek plaši apspriests jautājums par iespējamiem grozījumiem Krimināllikumā, tādējādi pastiprinot atbildību par uzbrukumiem ārstniecības personām no pacientu un pacientu tuvinieku puses. Tomēr, lai efektīvi pasargātu ārstniecības personas, ir nepieciešams stiprināt arī citus tiesību aizsardzības mehānismus, kas ārstniecības personas varētu pasargāt ikdienas darbā. Tāpat būtiski pilnveides pasākumi ir veicami veselības aprūpes organizēšanas jomā.”

Šogad medicīnas tiesību konferences programma būs praktiski un teorētiski daudzveidīga. Asociētais profesors Aldis Lieljuksis skaidro, ka jautājumiem par Krimināllikuma 137. panta regulējumu, kas paredz kriminālatbildību par neatļautu ārstniecību, rosināja pievērsties iepriekšējā konferencē aizsāktā diskusija.

A. Lieljuksis uzsver: “Jāatbild uz ārstniecības personu konferencē uzdotiem jautājumiem par neapmierināto pacientu attieksmes paušanas veidiem un to tiesiskumu. Jautājumu aktualitāti apliecina pēdējo mēnešu publikācijas portālā “Delfi” saistībā ar injekcijām skaistumkopšanā un šo darbību tiesiskumu. No pieejamā materiāla skaidri redzams, ka pastāv risks kā ārstniecības personām, tā arī personām, kas tādas nav, sastapties ar situāciju, kad var iestāties atbildība par prettiesisku rīcību. Krimināllikuma 137. panta sastāvu veidojošie elementi tiks apskatīti manā referātā konferencē.”

Plašāka informācija RSU mājaslapā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*