Sākums » Jaunākie raksti » RSU studenti Pasaules diabēta dienu ietvaros sniegs bezmaksas veselības konsultācijas

RSU studenti Pasaules diabēta dienu ietvaros sniegs bezmaksas veselības konsultācijas

Jau trešo gadu Rīgas Stradiņu universitātes (RSU) Oftalmoloģijas studentu zinātniskais pulciņš organizē sabiedrību izglītojošu pasākumu Diabēta dienas, kas norisināsies 24. un 25.novembrī plkst. 11.00-16.00 modes un izklaides centrā Rīga Plaza. Ikviens bez maksas varēs noteikt acu spiedienu, redzes asumu, asinsspiedienu un glikozes līmeni asinīs, kā arī izvērtēt insulta risku, balstoties uz individuālajiem biometriskajiem faktoriem.

Pasākums notiks, RSU studentiem sadarbojoties ar Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Oftalmoloģijas klīniku, MFD veselības grupu, Latvijas Amerikas Acu centru un pacientu biedrību ParSirdi.lv.

Novembris ir diabēta mēnesis, un Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka Latvijā ir reģistrēti vairāk nekā 95 tūkstoši cukura diabēta pacientu. 65% gadījumu cukura diabētu diagnosticē, kad jau attīstījušās vēlīnās komplikācijas. RSU studenti, organizējot Diabēta dienas, grib akcentēt iemeslus, kādēļ šī slimība rodas un paliek arvien aktuālāka. Pasākumā piedalīsies arī RSU Neiroloģijas un neiroķirurģijas, Kardioloģijas un Internās medicīnas studentu zinātniskā pulciņa pārstāvji.

Būs iespēja saņemt informāciju par saslimšanas ar diabētu dažādajiem tipiem, pirmajām izpausmēm, iespējamām izmaiņām acīs, nervaudos, citos orgānos un orgānu sistēmās. Turklāt studenti sniegs veselīga uztura ieteikumus, lai novērstu un kontrolētu ne tikai cukura diabētu, bet arī sirds un asinsvadu saslimšanas.

Akcijas mērķis ir aicināt sabiedrību veltīt dažas minūtes laika savas veselības novērtēšanai, jo tādi būtiski veselības rādītāji kā asinsspiediens un glikozes līmenis asinīs ir nosakāmi ātri un vienkārši ne vien ģimenes ārsta kabinetā, bet arī mājās. Šie rādītāji ir ļoti nozīmīgi – tie var sniegt pamatinformāciju par cilvēka veselību, kā arī būt kādas nopietnākas kaites sākumfāzes pirmās pazīmes.

“Diemžēl steidzīgajā ikdienā ne vienmēr atliek laiks parūpēties par pašu svarīgāko – savu veselību. Mēs atbalstām rūpes par veselību, tādēļ regulāri mudinām Rīga Plaza apmeklētājus piedalīties dažādās aktivitātēs, piemēram, donoru dienās, kampaņā “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!”, kā arī Diabēta dienās. Arī šoreiz aicinām cilvēkus izmantot iespēju saņemt bezmaksas veselības konsultācijas,” aicina Rīga Plaza pārvaldnieka Colliers aktīvu pārvaldes direktore Irīna Toropova.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*