Sākums » Interesanti » RSU un LSPA pētnieki veiks pētījumus sporta un veselības zinātnes jomā
RSU un LSPA pētnieki veiks pētījumus sporta un veselības zinātnes jomā

RSU un LSPA pētnieki veiks pētījumus sporta un veselības zinātnes jomā

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) pētnieki pētniecības un akadēmiskās karjeras grantu konkursā saņēmuši finansējumu pētniecības projektu veikšanai, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Konkursā kopumā iesniegti 49 projekti, no kuriem 32 guva atbalstu, tostarp vairāki RSU un LSPA pētnieku sadarbības projekti sporta zinātnes jomā.

Atbalstītie pētījumi aptver plašu tēmu loku, piemēram, onkoloģiju, antibakteriālās rezistences ierobežošanu, psiholoģisko veselību, sporta psiholoģiju, sportistu snieguma uzlabošanu, sporta pedagoģiju, inovatīvu zāļu formu radīšanu, sabiedrības drošību, mediju izpēti.

Konkursā piešķirti 19 iekšējie pētniecības un attīstības granti par kopējo summu 3 722 040 eiro.

RSU un LSPA zinātnieki saņēmuši atbalstu vairākās grantu kategorijās. Akadēmiskās karjeras grantu konkursā pieci pēcdoktorantūras granti par kopējo summu 583 200 eiro ir piešķirti jaunajiem pētniekiem, bet astoņi zinātnieka granti par kopējo summu 1 420 929 eiro – vadošajiem pētniekiem.

Īstenojot pētniecības grantus, RSU saredz iespējas attīstīt ne tikai jaunus pētniecības virzienus, bet arī jauno zinātnieku motivāciju, prasmes un pieredzi pētniecībā.

LSPA rektors Kalvis Ciekurs atzinīgi vērtē piešķirto finansējumu pētījumu īstenošanai. Pēc viņa teiktā, tas esot ieguldījums sabiedrības un sporta nozares nākotnē, jo sabiedrības veselības veicināšana un sportistu karjeras attīstība notiks uz pierādījumos balstītiem pētījumiem.

Projektu izvērtēšanu nodrošināja Latvijas Zinātnes padome, piesaistot neatkarīgus ārvalstu ekspertus. Pētījumus paredzēts sākt īstenot no šā gada aprīļa, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*