Sākums » Jaunākie raksti » Saeimā diskutēs par veselības aprūpes sistēmas finansēšanu

Saeimā diskutēs par veselības aprūpes sistēmas finansēšanu

Divu Saeimas komisiju kopsēdē šodien, 30. aprīlī, tiks pārrunāts Latvijas veselības aprūpes sistēmas finansēšanas modelis, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Šī būs Sociālo un darba lietu komisijas kopsēde ar Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju. Uz sanāksmi aicināti Veselības ministrijas, Finanšu ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Tieslietu ministrijas, Labklājības ministrijas, Latvijas Ārstu biedrības, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas, Latvijas Slimnīcu biedrības, Pasaules Veselības organizācijas pārstāvji.

Sēdē piedalīsies arī Pasaules Veselības Organizācijas pārstāvis Tamāšs Evetovits.

Kā ziņots, nepieciešamās izmaiņas valsts veselības apdrošināšanas sistēmā plānots veikt kopā ar nodokļu reformas pārskatīšanu 2021.gadā, tādējādi veselības apdrošināšanas sistēmas uzlabojumus atliekot par vienu gadu.

Veselības ministre Ilze Viņķele iepriekš koalīcijas partneriem prezentējusi priekšlikumu atteikties no diviem veselības apdrošināšanas groziem, tā vietā veselības apdrošināšanu veicot caur sociālās apdrošināšanas iemaksām, kā to jau dara vispārējā nodokļu režīmā strādājošie. Tas nozīmē, ka šāda sistēma tiktu attiecināta arī uz alternatīvajiem nodokļu režīmiem, vienlaikus ieviešot jaunu sociālās apdrošināšanas veidu veselības apdrošināšanai cilvēkiem, kas neveic nekādu sociālo apdrošināšanu.

“Šī bija tā reize, kad Veselības ministrija gāja ātrākā tempā un ar radikālāku piedāvājumu nekā valdība kopumā. Tika nolemts, ka šie principi tiek atbalstīti – mēs neieviešam divus grozus, veselības apdrošināšanu veicam caur sociālo apdrošināšanu, un tā ir obligāta. Būtiskākās izmaiņas – valdība grib to skatīt kopā ar alternatīvo nodokļu revīziju, visdrīzāk ar būtiskām mikrouzņēmuma nodokļa režīma izmaiņām. Tas nozīmē, ka šos principus mēs ieviešam vēlāk,” skaidrojusi ministre.

Tāpat tas nozīmētu vēl uz gadu pagarināt Veselības aprūpes finansēšanas likuma nestāšanos spēkā. “Tas nozīmē, ka divu grozu sistēma Latvijā netiks ieviesta”, uzsvērusi Viņķele, piebilstot, ka Sadarbības padome apliecināja, ka divu grozu sistēma ir bijusi kļūda.

Tiem, kuri nemaksā sociālās apdrošināšanas iemaksas, plānots noteikt obligātu valsts veselības apdrošināšanas maksājumu attiecībā pret minimālo algu, kas būtu 43 eiro gadā. Tādejādi arī šīs personas saņemtu pilnu valsts apmaksāto pakalpojumu klāstu. Ministre skaidrojusi, ka šāda piedāvājums iedzīvotājiem būs izdevīgāks, jo, lai šogad saņemtu valsts apmaksātu veselības aprūpi, no saviem ienākumiem jāmaksā 250 eiro.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.