Sākums » Farmācija » Saeima noraida ierosinājumu samazināt PVN likmi kompensējamām zālēm
Saeima noraida ierosinājumu samazināt PVN likmi kompensējamām zālēm
Foto: Ieva Ābele, Saeima.

Saeima noraida ierosinājumu samazināt PVN likmi kompensējamām zālēm

Saeima šodien, 3. maijā, nolēma nenodot izskatīšanai komisijās “Saskaņas” deputātu ierosinājumu līdz 5% samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi kompensējamiem medikamentiem, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Deputāti piedāvāja grozījumus PVN likumā, nosakot, ka 5% nodokļa likme kompensējamiem medikamentiem ir piemērojama no 2020. gada līdz 2022. gada beigām.

Likumprojekta mērķis ir samazināt zāļu cenu, kuras ir iekļautas kompensējamo zāļu sarakstā, “lai Latvijas iedzīvotāji varētu uzlabot ne tikai savu veselību, bet arī kopumā dzīves kvalitāti un šīs zāles iedzīvotājiem kļūtu pieejamākas”, teikts likuma izmaiņu anotācijā.

Likuma izmaiņu autori uzsvēruši, ka Latvijā noteiktā 12% PVN likme recepšu zālēm, tostarp kompensējamiem medikamentiem, ir viena no augstākajām Eiropā. Piemēram, Lietuvā šī nodokļa likme ir 5%, Igaunijā – 9%, Beļģijā un Grieķijā – 6%, Ungārijā un Horvātijā – 5%, Spānijā – 4%, Šveicē – 2,5%, Francijā – 2,1%, Zviedrijā, Lielbritānijā un Maltā – 0%, norādīja deputāti.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.