Sākums » Jaunākie raksti » Saeima noraida rosinājumu par neuzticības izteikšanu Čakšai

Saeima noraida rosinājumu par neuzticības izteikšanu Čakšai

Saeimas vairākums šodien, 17. maijā, noraidīja Latvijas Reģionu apvienības (LRA) rosināto priekšlikumu par neuzticības izteikšanu veselības ministrei Andai Čakšai, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Opozīcijas pārstāvji debatēs uzsvēruši, ka ministrei jāuzņemas atbildība par problēmām veselības aprūpē, tajā skaitā par medicīnas pakalpojumu pieejamības grūtībām un e-veselības “sāgu”.

Savukārt Čakša debatēs norādījusi, ka veselības aprūpes sistēma vēl ir ļoti tālu no ideāla, bet ir redzama pozitīva dinamika un patlaban tā piedzīvo svarīgu izrāviena brīdi.

Čakša akcentējusi, ka nozarē ir paveikts pietiekoši daudz, lai droši varētu teikt, ka politiķe ir attaisnojusi Saeimas sniegto uzticības avansu, pirms diviem gadiem viņu apstiprinot amatā. Ministre uzsvērusi, ka deputātu atbalstītais dāsnais ieguldījums veselības aprūpē, kas nodrošinājis lēcienveida līdzekļu palielināšanos gandrīz 300 miljonu eiro apmērā, palīdzējis īstenot vairākus uzlabojumus.

Politiķe atgādinājusi, ka, stājoties amatā, viņai bija mazs pamats optimismam, jo nozare tika finansēta pēc pārpalikuma principa. Ministre arī norādījusi, ka Latvijā veselības aprūpei pirms vairākiem gadiem tika atvēlēti 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP), bet Eiropas Savienībā (ES) bija vidēji 9,9% no IKP.

Viņa piebildusi, ka finansējums uz vienu cilvēku veselības aprūpes nozarē ir pieaudzis no 395 eiro 2015.gadā līdz 565 eiro pašlaik. Taču citās Eiropas valstīs atvēlēts lielāks finansējums, kas apliecina, cik dziļā krīzē joprojām ir veselības aprūpe, paudusi Čakša piebilstot, ka pašlaik nozare piedzīvo svarīgu izrāviena brīdi. Ministre arī paudusi pārliecību, ka šodienas balsojumā Saeimā saņems pārliecinošu pilnvarojumu savam darbam.

Kā ziņots, LRA rosināja Saeimu balsot par neuzticības izteikšanu Čakšai.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.