Sākums » Farmācija » Saeima uzdod valdībai sagatavot koncepciju par zāļu finansiālo pieejamību
Saeima uzdod valdībai sagatavot koncepciju par zāļu finansiālo pieejamību

Saeima uzdod valdībai sagatavot koncepciju par zāļu finansiālo pieejamību

Saeima ceturtdien, 16.janvārī, pieņēma lēmumu, ar kuru uzdod Ministru kabinetam sagatavot koncepciju par zāļu finansiālo pieejamību. Lēmums pieņemts, ņemot vērā kolektīvo iesniegumu Saeimai “Par zāļu un medikamentu PVN samazināšanu līdz 5 procentiem” (kā to noformulējuši iesnieguma sagatavotāji – kolektīvā iesnieguma parakstītāji).

Lēmumā Ministru kabinets konceptuālo ziņojumu Saeimai aicināts iesniegt līdz šī gada 1. jūnijam, ziņo Saeimas Preses dienests.

Saeimā kolektīvais iesniegums, ko parakstījuši 10 522 pilsoņi, iesniegts pagājušā gada oktobrī, un tajā iniciatīvas autori aicina rast risinājumu, lai par pieciem procentiem samazinātu pievienotās vērtības nodokli zālēm un medikamentiem. Iesniedzēji uzsvēruši, ka iedzīvotājiem nepietiek finanšu līdzekļu nepieciešamo medikamentu iegādei un tādējādi arī valstij rodas lielāki izdevumi ielaistu slimību ārstēšanai.

Iesnieguma autori, aicinot mainīt likumdošanu un zāļu cenu politiku, norādījuši, ka Latvijā pievienotās vērtības nodoklis zālēm ir viens no augstākajiem Eiropas Savienībā, tostarp Latvijā zāles ir krietni dārgākas nekā kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.