Sākums » Jaunākie raksti » Saeimas komisija atbalsta 48 mlj eiro piešķiršanu VM ar Covid-19 saistīto izdevumu segšanai
Saeimas komisija atbalsta 48 mlj eiro piešķiršanu VM ar Covid-19 saistīto izdevumu segšanai

Saeimas komisija atbalsta 48 mlj eiro piešķiršanu VM ar Covid-19 saistīto izdevumu segšanai

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien atbalstīja 48 030 467 eiro piešķiršanu Veselības ministrijai (VM), lai segtu 2022.gada faktiskos izdevumus, kas radušies saistībā ar Covid-19 infekcijas uzliesmojumu.

No minētās summas VM rīkojuma projekts paredz piešķirt 35,9 miljonus eiro par 2022.gada pirmo ceturksni.

Paredzēts, ka 29 miljoni eiro nepieciešami laboratorisko izmeklējumu veikšanai, seši miljoni eiro – sekundārajiem ambulatorajiem veselības aprūpes pakalpojumiem personām ar aktīvu apstiprinātu Covid-19 infekciju, epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai kontaktpersonas medicīniskās novērošanas periodā un riska maksājumam sekundārās ambulatorās veselības aprūpes speciālistiem. Četri miljoni eiro atvēlēti ārstēšanai, subakūtajai medicīniskajai rehabilitācijai, divi miljoni eiro – ģimenes ārstu mājas vizītēm un ģimenes ārstu attālināti sniegtajām konsultācijām.

Tāpat 70 234 eiro nepieciešami pacientu nogādāšanai no stacionārās ārstniecības iestādes uz mājām, pulsa oksimetra nomai un ceļa izdevumiem par pulsa oksimetra piegādi, 42 396 eiro – ārstniecības iestādes personāla psihoemocionālā atbalsta nodrošināšanai un konsultatīvā tālruņa darbības nodrošināšanai pusaudžiem psihoemocionālā atbalsta saņemšanai.

Tāpat VM finansējumu 12,2 miljonu eiro apmērā, lai segtu faktiskos izdevumus, kas radušies saistībā ar Covid-19 infekcijas uzliesmojumu un seku novēršanu 2022.gada aprīlī.

Līdz ar to vairāk nekā 12 miljoni eiro paredzēti Nacionālajam veselības dienestam laboratorisko izmeklējumu organizēšanai, veikšanai un paraugu nogādāšanai līdz laboratorijai, individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu izmantošanai pakalpojumu sniegšanā, samaksai par epidemioloģisko prasību nodrošināšanu saskaņā ar manipulāciju sarakstu vai ikmēneša fiksēto maksājumu. Šie līdzekļi paredzēti arī pacientu veselības stāvokļa novērošanai uzņemšanas nodaļā, ārstēšanai intensīvās terapijas gultā vai nodaļā, diagnostikai un ārstēšanai, subakūtajai medicīniskajai rehabilitācijai un citiem izdevumiem.

Papildu 86 980 eiro nepieciešami Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam par individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu izmantošanu pakalpojumu sniegšanu.

Līdzekļi piešķirti no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.