Sākums » Jaunākie raksti » Saeimas komisija atbalsta iniciatīvu bērnus nodrošināt ar glikozes nepārtrauktās kontroles sistēmām

Saeimas komisija atbalsta iniciatīvu bērnus nodrošināt ar glikozes nepārtrauktās kontroles sistēmām

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 26.jūnijā, nolēma atbalstīt kolektīvo iesniegumu “Nepārtrauktā glikozes monitorēšanas sistēma glābs bērnus ar diabētu no agrīno komplikāciju iestāšanās”.

Saeimā iesniegto kolektīvo iesniegumu parakstījuši 11 063 pilsoņi, un tajā iniciatīvas autori rosina valstij rast iespēju kompensēt izdevumus par ilgstošās glikozes monitorēšanas sistēmu iegādi bērniem, kuriem ir pirmā tipa cukura diabēts, ziņo Saeimas Preses dienests.

Iniciatīvas autori norāda, ka šādas iekārtas prioritāri būtu jānodrošina aptuveni 300 pirmsskolas vecuma bērniem un tam būtu nepieciešams viena miljona eiro liels finansējums.

Glikozes līmeņa kontroles sistēma ir saudzīgāka nekā citas kontroles metodes, kur dienā nepieciešams veikt sešus līdz desmit dūrienus pirkstā, un iekārtu var ērti un vienkārši lietot jebkur, teikts kolektīvajā iesniegumā. Autori norāda, ka iekārta Latvijā nav pieejama un to var iegādāties tikai ārvalstīs.

Mandātu komisija sagatavoja lēmuma projektu, un nolēma aicināt Saeimu tuvākajā ārkārtas sesijas sēdē iniciatīvu nodot izskatīšanai Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā, informē komisijas priekšsēdētāja Janīna Kursīte-Pakule.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.